• In English
 • Денис Шмигаль і Валдіс Домбровскіс обговорили впровадження «промислового безвізу»
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 22 серпня 2021 року о 21:37

  Впровадження угоди про Поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі (ПВЗВТ) між Україною та Європейським Союзом обговорили під час зустрічі Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і Виконавчий віце-президент Європейської Комісії Валдіс Домбровскіс.

  Очільник українського Уряду підкреслив, що економічна інтеграція України з ЄС набуває нової динаміки, зокрема у контексті обговорення перегляду цілей Угоди про асоціацію та подальшої лібералізації торгівлі.

  «Впевнений, що вже у вересні відбудеться перший раунд переговорів щодо подальшого скасування митних тарифів у двосторонній торгівлі відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС», — сказав Денис Шмигаль.

  За словами Глави Уряду, динаміки також набув діалог між Україною і ЄС щодо укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (АСАА). Денис Шмигаль подякував Валдісу Домбровскісу за його підтримку в цих питаннях.

  Крім того, Денис Шмигаль торкнувся теми збільшення квот дозволів для українських перевізників на цей і наступний роки. 

  «Сподіваюся, Єврокомісія посприяє в ухваленні кінцевого рішення в збільшенні квот на дозволи. Адже це надзвичайно важливе питання для українського середнього бізнесу», — відзначив Глава Уряду.

  Зі свого боку Виконавчий віце-президент Єврокомісії зауважив, що протягом впровадження ПВЗВТ товарообіг між ЄС та Україною зріс майже на 50%, і Україна стала одним з визначальних торговельних партнерів Євросоюзу.

  «Угода про Поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі набагато ширша й важливіша, ніж просто торговельна угода. Вона сприятиме розвитку багатосторонніх відносин України з ЄС у майбутньому», — зазначив Валдіс Домбровскіс.

  Він підтвердив, що Україна є стратегічним партнером ЄС, і Угода про асоціацію та угода про ПВЗВТ є драйвером подальшого розвитку відносин між Україною та ЄС.

  Денис Шмигаль і Валдіс Домбровскіс обговорили впровадження «промислового безвізу» Денис Шмигаль і Валдіс Домбровскіс обговорили впровадження «промислового безвізу» Денис Шмигаль і Валдіс Домбровскіс обговорили впровадження «промислового безвізу»