• In English
 • Денис Шмигаль: Досвід Німеччини у справедливій трансформації вугільних регіонів особливо цінний для України
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 19 березня 2021 року о 16:54

  Розвиток співробітництва у сфері водневої енергетики та трансформацію вугільних регіонів України Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль обговорив із Федеральним Міністром економіки та енергетики Німеччини Петером Альтмайєром. Зустріч відбулась 19 березня в межах робочого візиту урядової команди до Німеччини.

  Денис Шмигаль подякував німецьким партнерам за високий рівень співпраці в межах нового енергетичного партнерства та відзначив, що це сприятиме розвитку «зеленого» курсу в Україні.

  «Поділяючи цінності Європейського зеленого курсу, ми здійснюємо кроки до енергонезалежності економіки, зменшення обсягу викидів парникових газів, поступової відмови від викопного палива та зниження вуглецеємності. Проводиться модернізація генеруючих потужностей, створюються сприятливі ринкові умови для подальшого розвитку відновлюваних джерел енергії», — зауважив Прем’єр-міністр.

  Глава Уряду також відзначив успішне проведення минулого року «українсько-німецького енергодня». За його словами, цей захід дав змогу урядовцям, експертам та підприємцям України й Німеччини побачити нові перспективи двосторонньої співпраці.

  «Ми маємо намір наблизитися до кліматичної нейтральності та підвищити енергоефективність. Ми завершуємо розробку нового більш амбітного Національно-визначеного внеску та створюємо Інтегрований національний план з енергетики та клімату до 2030 року», — відзначив Денис Шмигаль.

  Очільник Уряд висловив вдячність німецьким партнерам, які допомагають у підготовці цього важливого документа та додав, що Україна також ініціює розроблення нової Енергетичної стратегії до 2050 року, яка враховуватиме нові виклики та цілі політики, включно з тими, що є в межах Європейського «зеленого» курсу.

  Крім того, Денис Шмигаль запевнив Петера Альтмайєра, що Уряд України готовий всебічно сприяти роботі Спеціального уповноваженого Федерального уряду Німеччини з питань трансформації вугільних регіонів України Станіславу Тілліху.

  «Досвід Німеччини у справедливій трансформації вугільних регіонів є особливо цінним для України. Нами прийнято рішення створити єдину концепцію реформування вугільної галузі та трансформації вугільних регіонів. Ми плануємо вирішити проблемні питання вугільної галузі та за підтримки Німеччини розпочати щонайменше 2 пілотні проекти з трансформації вугільних регіонів вже цього року», — підкреслив Глава Уряду.

  Прем’єр-міністр додав, що в лютому 2021 року розпочав роботу Секретаріат Енергетичного партнерства й Україна очікує на якнайшвидший запуск Мультипартнерського фонду та реалізацію пілотних проектів трансформації вугільних регіонів. 

  Під час зустрічі сторони також обговорили питання торгово-економічної співпраці. Як наголосив Денис Шмигаль, Німеччина посідає перше місце серед торговельних партнерів України в Європейському Союзі. 

  «Впевнений, що подальшій інтенсифікації торгово-економічного співробітництва сприятимуть, зокрема, і результати четвертого Українсько-німецького економічного форуму, який відбувається сьогодні у Берліні», — підкреслив Прем’єр-міністр.

  Наостанок Денис Шмигаль подякував німецькій стороні за постійне зростання обсягів технічної допомоги, яку Уряд ФРН надає Україні, а також за послідовну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України.

  Денис Шмигаль: Досвід Німеччини у справедливій трансформації вугільних регіонів особливо цінний для України Денис Шмигаль: Досвід Німеччини у справедливій трансформації вугільних регіонів особливо цінний для України