• In English
 • Денис Шмигаль: Доступ до внутрішнього ринку ЄС, зокрема вільний рух товарів, послуг та капіталу — мета нашого Уряду
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 21 жовтня 2020 року о 15:25

  Інтеграція до внутрішнього ринку ЄС, підвищення стандартів життя через впровадження європейських стандартів та реалізація положень Зеленого курсу ЄС — пріоритети Уряду в напрямку інтеграції України до Європейського Союзу. Про це 21 жовтня заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час установчого засідання Комісії з питань координації виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

  У засіданні взяли участь члени Кабінету Міністрів України, Посол Європейського Союзу, Голова Представництва ЄС в Україні Мааті Маасікас, перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук, заступник Голови Офісу Президента України Ігор Жовква.

  За словами Прем’єр-міністра, метою новоствореної Комісії є консолідація дій різних гілок влади у виконанні євроінтеграційних зобов’язань України. На установчому засіданні Комісія обговорила першочергові пріоритети у сфері євроінтеграції.

  Під час вступного слова Денис Шмигаль відзначив, що в січні 2021 року виповнюється 5 років з початку функціонування поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

  «За цей час Угода про асоціацію стала чітким дороговказом наших пріоритетів — дорожньою картою внутрішніх реформ, що охоплює усі сфери функціонування держави, а також, що дуже важливо, консолідувала громадян навколо європейського вибору», — сказав Глава Уряду.

  За його словами, Європейський Союз став найбільшим та найважливішим торговельним партнером. На сьогодні частка ЄС у зовнішній торгівлі України складає в 40,8%.

  Прем’єр-міністр зауважив, що нещодавно Верховна Рада ухвалила важливі євроінтеграційні закони, які не розглядалися упродовж багатьох років. «Ми збираємося нарощувати темп і на сьогоднішнє засідання підготували перелік з 21 євроінтеграційного законопроекту, які вже зареєстровані у Верховній Раді, а також перелік з 30 законопроектів, які мають бути внесені на розгляд Верховної Ради», — зауважив очільник Уряду.

  Денис Шмигаль додав, що в Уряду стоїть амбітне завдання щодо впровадження ухваленого євроінтеграційного законодавства. Для цього, за його словами, потрібна велика кількість нормативно-правових актів.

  «До сьогоднішнього засідання ми визначили індикативний перелік таких актів для прийняття до кінця 2020 року. Тому членів Комісії, які є членами Уряду, попрошу, щоб до чергового засідання Комісії у листопаді 2020 року на розгляд Кабінету Міністрів була внесена максимальна можлива кількість актів з переліку», — зазначив Денис Шмигаль.

  За результатами засідання Прем’єр-міністр доручив членам Комісії щомісяця звітувати про результати роботи щодо реалізації євроінтеграційних пріоритетів.

  Крім того, до наступного засідання Комісії Денис Шмигаль дав доручення внести на розгляд Уряду проекти законів, спрямовані на виконання євроінтеграційних зобов’язань України, з метою їх подальшого внесення до ВРУ. А також  згідно з визначеними строками внести на розгляд Уряду підзаконні нормативно-правові акти, спрямовані на виконання Угоди про асоціацію.

  «Нам важливо добре підготуватися до засідання Ради асоціації між Україною та ЄС 8 грудня 2020 року, і виконати свої зобов’язання», — наголосив Прем’єр-міністр.

  Денис Шмигаль: Доступ до внутрішнього ринку ЄС, зокрема вільний рух товарів, послуг та капіталу — мета нашого Уряду Денис Шмигаль: Доступ до внутрішнього ринку ЄС, зокрема вільний рух товарів, послуг та капіталу — мета нашого Уряду Денис Шмигаль: Доступ до внутрішнього ринку ЄС, зокрема вільний рух товарів, послуг та капіталу — мета нашого Уряду Денис Шмигаль: Доступ до внутрішнього ринку ЄС, зокрема вільний рух товарів, послуг та капіталу — мета нашого Уряду Денис Шмигаль: Доступ до внутрішнього ринку ЄС, зокрема вільний рух товарів, послуг та капіталу — мета нашого Уряду Денис Шмигаль: Доступ до внутрішнього ринку ЄС, зокрема вільний рух товарів, послуг та капіталу — мета нашого Уряду Денис Шмигаль: Доступ до внутрішнього ринку ЄС, зокрема вільний рух товарів, послуг та капіталу — мета нашого Уряду Денис Шмигаль: Доступ до внутрішнього ринку ЄС, зокрема вільний рух товарів, послуг та капіталу — мета нашого Уряду