• In English
 • Денис Монастирський: В Україні потрібно розмінувати ще приблизно 270 тис. квадратних кілометрів території
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 17 червня 2022 року о 22:47

  В Україні потрібно розмінувати ще приблизно 270 тис. квадратних кілометрів території. Про це 17 червня сказав Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський під час прямого ефіру на всеукраїнському телемарафоні «Єдині новини». 

  Денис Монастирський проінформував про стан розмінування в державі, основні завдання ДСНС по розмінуванню населених пунктів, доріг та прилеглої до домівок територій, наголосив на небезпеці, яка може виникнути під час відпочинку та купання у водоймищах. 

  «Якщо говорити про кількість, то на сьогодні ми розуміємо, що треба розмінувати приблизно 270 тисяч квадратних кілометрів. Це включно з окупованими територіями», – сказав очільник Міністерства.

  За його словами, МВС України орієнтує підрозділи ДСНС України на проведення первинного оперативного розмінування впродовж року.

  «Простими словами, має бути розмінована дорога між населеними пунктами, має бути повністю розмінований населений пункт, прибудинкові території, а також території навколо населених пунктів. Але повне розмінування, яке включає в себе дороги, лісосмуги, водойми займе роки», – наголосив Денис Монастирський.

  Щодо купання на пляжах Міністр попередив, що у більшості водойм у Київській, Харківській, Сумській та Чернігівській областях купатися небезпечно через наявність вибухових пристроїв. Місцева влада самостійно визначає, чи можна купатися у тих чи інших водоймах. Також він наголосив, що для дослідження водойм потрібне особливе професійне обладнання, якого в Україні наразі небагато.

  Денис Монастирський додав: «Ми звернулись до наших міжнародних партнерів-колег з Євросоюзу. Вони будуть нам допомагати і командами, які приїздитимуть з-за кордону, і безпосередньо самою технікою для такого розмінування».

  Як приклад він навів розмінування одного з озер в Гостомелі Київської області, яке тривало довгий час через відсутність видимості під водою, що надзвичайно ускладнювало весь процес розмінування.

  «Якщо говорити про море, то дійсно, декілька днів тому в селі Грибівка Одеської області відбувся підрив на міні, загинув один із відпочивальників. Там, саме на Одещині, місцева влада забороняє купання», - наголосив Денис Монастирський. 

  За його словами, МВС України залучається міжнародною підтримкою. 

  Міністр запевнив, що в нас задіяно європейський механізм цивільного захисту: «Ми отримуємо все необхідне обладнання та одяг для рятувальників. Щодо піротехнічної техніки – це дуже специфічна техніка, яка коштує мільйони євро. Сьогодні ми ведемо переговори з Великою Британією, Францією та Італією».

  Відтак очільник МВС закликав українців поки що не відвідувати водойми через мінну небезпеку.