• In English
 • Денис Малюська: В рамках виконання Угоди про асоціацію Україна має підтримати кілька основних законодавчих ініціатив
  Міністерство юстиції України, опубліковано 21 жовтня 2020 року о 16:31

  У сфері юстиції Мін’юст виділяє кілька пріоритетів щодо виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони. Про це розповів Міністр юстиції України Денис Малюська під час засідання профільної урядової Комісії.

  Одним із таких пріоритетів очільник Міністерства юстиції називає секторальне поглиблення співробітництва у сфері юстиції, свободи та безпеки. «В рамках ініціативи щодо оновлення Угоди про асоціацію було підготовлено комплексний стратегічний документ «Консолідована дорожня карта для поглиблення співпраці у галузі юстиції, свободи та безпеки. Практичний результат до 2025 рік». Він базується на секторальному підході та включає такі напрями, як захист персональних даних; співробітництво у сфері міграції, притулку та управління кордонами; протидія легалізації (відмиванню) коштів та фінансуванню тероризму, боротьба з корупцією та організованою злочинністю; кібербезпека та захист інформації; реформа юстиції та правове співробітництво», – розповів Денис Малюська.

  Важливим у питанні виконання Угоди про асоціацію Денис Малюська називає високий рівень дотримання прав людини. У цьому напрямку наразі триває процес оновлення Національної стратегії у сфері прав людини і затвердження Плану дії з її реалізації до 2023 року.

  Пріоритетним для Мін’юсту є й повноцінне функціонування механізмів відшкодування шкоди потерпілим внаслідок насильницьких кримінальних правопорушень. Наразі у Парламенті вже зареєстровано цілий пакет змін щодо запровадження цього механізму.

  «Разом із цим попереду на нас очікує реформа у сфері виконання судових рішень, щоб забезпечити їх більшу ефективність та залучення приватних виконавців до виконання судових рішень, які поки що виконуються Державною виконавчою службою», – додав очільник Міністерства юстиції.

  Крім того, одним із завдань на часі є ратифікація Конвенції про угоди про вибір суду, яку Україна підписала ще у 2016 році.