• In English
 • Денис Малюська: Уряд схвалив законопроект, який посилює захист прав та інтересів дітей
  Міністерство юстиції України, опубліковано 22 квітня 2020 року о 14:21

  Під час розгляду справ, що стосуються дитини, судовий орган повинен діяти швидко для уникнення будь-яких невиправданих зволікань, адже для дитини вкрай необхідне безпечне сімейне оточення, яке в змозі забезпечити основні її потреби та благополуччя. Зважаючи на це, Міністерство юстиції України  розробило законопроект, який передбачає забезпечення захисту прав та інтересів дітей шляхом скорочення процесуальних строків судового розгляду справ, що стосуються усиновлення, встановлення опіки, піклування, позбавлення батьківських прав, відібрання дитини від батьків без позбавлення їх батьківських прав, а також вдосконалення порядку розгляду справ окремого провадження, виключивши положення щодо участі присяжних у процесі їх розгляду.

  Про це повідомив Міністр юстиції Денис Малюська.

  Він зазначив, що проектом Закону пропонується доповнити статтю 189 Цивільного процесуального кодексу України положенням, згідно з яким підготовче провадження у справах про позбавлення батьківських прав та про відібрання дитини від батьків без позбавлення їх батьківських прав має бути проведене протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження.

  Також пропонується внести зміни до статті 210 ЦПК, якими передбачити, що суд має розпочати розгляд справи про позбавлення батьківських прав та про відібрання дитини від батьків без позбавлення їх батьківських прав по суті не пізніше наступного робочого дня з дня закінчення підготовчого провадження у таких справах.

  «Разом з тим проектом Закону пропонується доповнити статтю 313 ЦПК положенням, згідно з яким суд розглядає справи про усиновлення протягом розумного строку, але не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі. Крім того, проектом Закону пропонується внести зміни до статей 293 та 34 ЦПК стосовно виключення положень щодо участі присяжних у розгляді справ окремого провадження», - заявив Денис Малюська.

  «Таким чином, запропоновані зміни забезпечать посилення прав та інтересів дітей завдяки швидкому розгляду справ, що, в свою чергу, сприятиме якнайшвидшому створенню належних умов для їх життя і виховання», - підсумував Міністр.