• In English
 • Денис Малюська під час зустрічі з Послом Канади в Україні: Одним із пріоритетів роботи Міністерства є диджиталізація процесів
  Міністерство юстиції України, опубліковано 22 жовтня 2020 року о 16:59

  Міністр юстиції України Денис Малюська провів зустріч з Надзвичайним та Повноважним Послом Канади в Україні Ларисою Ґаладзою. Участь у зустрічі також взяв заступник Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Орлов.

  На початку зустрічі Денис Малюська висловив вдячність канадській стороні за послідовну підтримку в імплементації реформ у сфері юстиції, яка надається на постійній основі, передусім за такими напрямами, як розвиток системи безоплатної правової допомоги (проект «Доступна та якісна правова допомога в Україні», який реалізовується за фінансової підтримки Уряду Канади), реформування пробації з акцентом на ресоціалізацію (проект «Експертна підтримка врядування та економічного розвитку», який завершився у січні цього року).

  Міністр юстиції також наголосив, що на сьогодні одним із пріоритетів роботи Міністерства є диджиталізація процесів, зокрема, через впровадження електронного правосуддя та нотаріату, виконавчого провадження, розвиток техніко-технологічної інфраструктури пенітенціарної системи, забезпечення належної взаємодії між різними публічними електронними реєстрами. Денис Малюська зазначив, що саме диджиталізація є чи не одним із найдієвіших шляхів викорінення корупції у різних сферах суспільних відносин.

  У ході зустрічі сторони обговорили питання щодо важливості запобігання та боротьби з корупцією у функціонуванні судової системи в Україні та нівелювання впливу корупційних елементів на прийняття рішень судами різних інстанцій та різних сфер спеціалізації. Українська сторона зауважила, що саме Міністерство юстиції є відповідальним за забезпечення належного виконання рішень судів та інших органів, а від якості та неупередженості таких рішень залежать відповідні зміни у правовідносинах, які спричиненні їх виконанням.

  Окрему увагу було приділено роботі Міністерства над концепцією Проектного офісу цифровізації. У контексті обговорення згаданого питання, заступник Міністра Сергій Орлов поінформував канадську сторону про цілі та завдання Проектного офісу, серед яких: здійснення аналізу та візуалізація бізнес процесів через впровадження IT-технологій; розробка технічної документації для імплементації технологічних рішень, координація проектів, пов’язаних із розробкою ІТ-продуктів. Також було окреслено майбутню структуру Проектного офісу та типи цифрових проектів, які планується реалізувати у Міністерстві юстиції. Українська сторона висловила сподівання на підтримку канадських партнерів у створенні та запуску роботи Проектного офісу цифровізації.

  Міністр юстиції Денис Малюська поінформував канадську сторону про плани Міністерства щодо диджиталізації процесів (таких, як інвентаризація, збір документації) у пенітенціарній сфері з огляду на важливість та масштабність реформи системи виконання покарань, зокрема, для подальшого здійснення триваючого так званого «великий розпродажу» майна та старих приміщень пенітенціарних установ, кошти від реалізації яких підуть на модернізацію та розбудову приміщень установ виконання покарань та створення належних умов тримання засуджених.

  Наприкінці зустрічі сторони подякували одна одній за плідну розмову та домовились продовжити діалог щодо визначення пріоритетних напрямів подальшого співробітництва щодо сприяння у імплементації реформ у сфері юстиції в Україні.