• In English
 • Делегації України та ЄІБ провели офіційні переговори щодо укладення Гарантійної угоди з розвитку аеропорту «Бориспіль»
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 11 лютого 2021 року о 17:13

  Відповідно до Розпорядження Президента України № 35/2021-рп 11 лютого 2021 року проведено офіційні переговори делегації України із делегацію Європейського інвестиційного банку щодо укладення Гарантійної угоди «Розвиток аеропорту «Бориспіль» між Україною та Європейським інвестиційним банком (далі – Гарантійна угода) у режимі відеоконференції.

  Делегацію України очолив перший заступник Міністра інфраструктури України Дмитро Абрамович. Також до складу української делегації увійшли представники Міністерства інфраструктури України, Міністерства фінансів України, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства юстиції України та ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль».

  Під час переговорів сторонами було узгоджено текст Гарантійної угоди. За результатами переговорів главою делегації України підписано протокол переговорів.

  Одночасно нагадаємо, що розпорядженням Кабінету Міністрів України від 03.02.2021 № 81-р визначено за доцільне залучення державним підприємством «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» позики від Європейського інвестиційного банку для реалізації проекту «Проект розвитку державного підприємства «Міжнародний аеропорт «Бориспіль». Реконструкція льотної зони № 2».

  Метою проекту є реконструкція льотної зони №2, що включає в себе будівництво нової злітно-посадкової смуги з облаштуванням її радіо та світлотехнічним обладнанням, системою руліжних доріжок, аварійно-рятувальними станціями, трансформаторними підстанціями та іншими об’єктами інженерної інфраструктури.

  Довідково

  Існуюча штучна злітно-посадкова смуга № 2, що була введена в експлуатацію в 1971 році, вже відпрацювала свій ресурс і через багаторічну експлуатацію із значними навантаженнями відновленню не підлягає.