• In English
 • Делегація Міненерговугілля бере участь у Глобальній Конференції ІПВГ у Парижі

  Делегація Міненерговугілля бере участь у Глобальній Конференції Ініціативи прозорості видобувних галузей-2019 (ІПВГ) у м. Париж, Французька Республіка.

  17 червня проведено засідання Правління Ініціативи прозорості видобувних галузей. Захід спрямований на обмін досвідом з питань  впровадження ІПВГ та розширення діалогу між зацікавленими сторонами.

  Під час заходу відбулася презентація досвіду України щодо успішного впровадження Ініціативи прозорості видобувних галузей в енергетичному секторі.

  Одним із завдань є забезпечення переходу на електронне впровадження Ініціативи прозорості видобувних галузей з розкриттям даних у режимі он-лайн в рамках Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».

  Відзначено важливість залучення міжнародної допомоги для підвищення якості управління видобувних галузей, їх структурної трансформації та подальшої реалізації ІПВГ в Україні.

  У презентації акцентували увагу на досягненнях України у впровадженні вимог стандарту ІПВГ, зокрема запровадженні перерахування 5% ренти від видобування природного газу та нафти та 25% ренти від видобування інших корисних копалин до місцевих бюджетів. Також успішними кроками є прийняття Закону України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях» та відкриття даних про бенефіціарних власників видобувних компаній.

  Тематичні сесії першого дня Конференції 18 червня були присвячені питанням розкриття інформації участі громадянського суспільства в управлінні природними ресурсами в умовах сталого розвитку, впливу видобувного сектору на довкілля, соціальну сферу та місцеве населення, важливості даних про видобування та як прозорість може стимулювати мобілізацію внутрішніх ресурсів, ролі прозорості у боротьбі з корупцією у видобувному секторі тощо.

  Державний секретар Максим Немчинов взяв участь у тематичній сесії «Громадянське суспільство попереду сталого управління природними ресурсами». Учасники обговорили ключову роль громадянського суспільства у просуванні та зміцненні прозорості та підзвітності у видобувних галузях, використанні даних та участі у процесі прийняття рішень та обмінялися досвідом передових практик механізмів участі громадянського суспільства в управлінні видобувним сектором.

  Державний секретар відзначив налагодження діалогу влади, бізнесу та громадськості. «Зараз ми активно працюємо над розробленням онлайн-платформи для систематичної публікації даних ІПВГ для їх оновлення. Це все має привести до полегшення роботи суб’єктів господарювання, полегшення контролю з боку громадянського суспільства, полегшення використання даних органами місцевого самоврядування»,  – наголосив Максим Немчинов. При цьому він зазначив, що подальшим завданням громадянського суспільства є правильно аналізувати дані, користуватися ними, отримувати на основі цих даних, скільки було відрахувань у бюджет, як ці кошти були використані,  наскільки ефективно велось видобування та видавались ліцензії і відповідно реагувати та контролювати органи влади.

  Учасники Конференції зацікавлені досвідом України щодо відкриття геологічної інформації, децентралізації та роботи в регіонах.

  Слід зазначити, що Конференція ІПВГ  проводиться один раз на три роки.

  Попередня Глобальна Конференція ІПВГ, що відбулася у Лімі у 2016 році, зібрала 1200 учасників, включаючи глав держав, керівників провідних компаній у видобувному секторі та лідерів громадянського суспільства з 80 країн світу.

  Нагадаємо, у 2019 році Україна вдруге приймала засідання Правління Ініціативи прозорості видобувних галузей, у ході якого було відзначено активну участь Уряду, компаній та громадянського суспільства в процесі ІПВГ та досягнення України на цьому шляху.