• In English
 • Децентралізація створює нові можливості захисту інтересів Карпатського регіону, – Олександр Саєнко на IV Форумі місцевого розвитку
  Служба Міністра Кабінету Міністрів України, опубліковано 27 червня 2019 року о 13:44

  Реформа децентралізації створює нові можливості захисту інтересів Карпатського регіону, високогірних територій, а також є помічником у розвитку інфраструктури, туризму, інвестиційного потенціалу, – вважає Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко.

  «У 2014 році я був призначений радником тоді Віце-прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, який почав реалізовувати реформу децентралізації. Зараз вже можна підбивати підсумки, й сьогодні приємно бачити, що дала децентралізація, й ми вже не дискутуємо, чи потрібна вона, а говоримо про те, як її поліпшити та прискорити, а також значно поширити на Карпатський регіон», – наголосив він під час IV Форуму місцевого розвитку у Трускавці 27 червня.

  Олександр Саєнко підкреслив, що на сьогодні дуже важливо у перехідний політичний період забезпечити продовження реформи, і в цьому питанні Уряд має декілька ініціатив.

  «Перша – закріплення положень децентралізації у Конституції України. Крім того, 2020 рік – це рік проведення місцевих виборів. Частина України створила об’єднані територіальні громади, частина ще перебуває в цьому процесі. Тому дуже важливо завершити формування спроможних об’єднаних громад вчасно і в 2020 році провести місцеві вибори на новій основі», – сказав він.

  Також Олександр Саєнко підкреслив, що особливої уваги на цьому етапі потребують районні центри та міста районного значення, які стануть у перспективі центрами об’єднаних громад.

  «Останній час достатньо серйозно увага приділялася містам обласного значення, але міста районного значення не відчули усіх вигод децентралізації. Тому дійсно ми спільно з Мінрегіоном напрацювали законопроект для того, щоб на 2020 рік визнати спроможними міста районного значення, щоб у наступному році вони отримали всю необхідну базу, яку мають сьогодні ОТГ. І це дуже актуально для Карпатського регіону, оскільки тут дуже багато міст районного значення, які сьогодні мають повною мірою скористатися реформою децентралізації», – додав Міністр.

  Також, за його словами, Уряд прийняв рішення про те, щоб частина субвенції, яку розподіляє держава на соціально-економічний розвиток, кошти Державного фонду регіонального розвитку в першу чергу спрямовувалися на пріоритетні проекти міст районного значення і районних центрів.

  «Третє важливе питання для Карпатського регіону – питання інфраструктури. З’являється дорога – з’являється інфраструктура, починає з’являтися турист, починає з’являтись бізнес, починає приходити інвестор. Якщо є інфраструктура, мережі, дороги, ми можемо залучати інвесторів. Тому зараз ми працюємо над пріоритетністю в розподілі дорожнього фонду і взагалі, в тих коштах, які спрямовуються на інфраструктуру, виділення на цей регіон», – сказав Олександр Саєнко.

  Він додав, що зараз нарешті з’являється правильне лобіювання інтересів Карпатського регіону, оскільки раніше не завжди було сприйняття і розуміння того, що є певні його особливості, тому необхідно мати групу захисту інтересів Карпатського регіону, яка, в тому числі, на регіональному рівні і в Києві, буде відстоювати його інтереси і говорити про ті особливості, які мають бути враховані.

  «Дуже важливо, що Урядом затверджена концепція, яка визначає всі особливості всіх політик, які реалізує Уряд саме з прив’язкою до Карпатського регіону. Ми розробляємо план заходів, маємо декілька законодавчих ініціатив у Парламенті. Це є дуже важливим етапом проведення реформи децентралізації. Тому в комплексі основне – інфраструктура, яку ми будемо розвивати, надання більшої підтримки містам районного значення, спільне лобіювання інтересів та закріплення основних засад децентралізації у Конституції, дадуть потужний позитивний результат», – резюмував Олександр Саєнко, додавши, що незабаром буде проводитися саміт Україна-ЄС, де також важливо підняти питання розвитку Карпатського регіону.

  Децентралізація створює нові можливості захисту інтересів Карпатського регіону, – Олександр Саєнко на IV Форумі місцевого розвитку Децентралізація створює нові можливості захисту інтересів Карпатського регіону, – Олександр Саєнко на IV Форумі місцевого розвитку Децентралізація створює нові можливості захисту інтересів Карпатського регіону, – Олександр Саєнко на IV Форумі місцевого розвитку