• In English
 • Павло Розенко: Імплементація принципів ринкової конкуренції у системі забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації дає позитивні результати
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 27 червня 2019 року о 13:36

  Одним із пріоритетних напрямків формування державної політики у сфері захисту прав осіб з інвалідністю для Уряду є реформування системи забезпечення таких осіб технічними та іншими засобами реабілітації. Про це сьогодні на засіданні Ради у справах осіб з інвалідністю сказав Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

  «За підсумками 2018 року більше 150 000 осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю на підставі укладених договорів з органами соціального захисту населення отримали за кошти державного бюджету 333 040 одиниць індивідуальних засобів реабілітації: це протезно-ортопедичні вироби, ортопедичне взуття, колісні крісла, спецзасоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією, допоміжні засоби для особистого догляду та захисту, особистої гігієни, ходіння, переміщення або переносу, меблі та оснащення», – сказав він, зазначивши, що у 2018 році у Державному бюджеті України на забезпечення окремих категорій населення України технічними та іншими засобами реабілітації було передбачено видатки у сумі понад 1 000 000,0 тис. грн.

  «Це є підтвердженням успішної імплементації нового запровадженого механізму забезпечення осіб з інвалідністю техзасобами реабілітації, який ґрунтується на договірних засадах, ринковій конкуренції та адресному підході щодо задоволення потреб кожної окремої особи з інвалідністю», – наголосив Павло Розенко.

  Окремо Віце-прем’єр-міністр зазначив, що на сьогодні на обліку перебуває 1 306 осіб, які постраждали внаслідок проведення військових дій у зоні АТО та потребують (потребували) забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, у тому числі протезуванням.

  За словами Павла Розенка, 671 учаснику АТО здійснено протезування (у тому числі 25 бійцям проведено протезування за кордоном), 33 учасники потребують протезування (з яких 11 учасникам АТО – розпочато протезування), 397 – забезпечено іншими технічними засобами реабілітації (засобами для пересування, протезно-ортопедичними виробами, спеціальними засобами для самообслуговування тощо).