• In English
 • «Децентралізація на зв’язку» – відбулась перша серія онлайн-спілкування
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 20 серпня 2021 року о 16:54

  Розпочалась серія діалогових онлайн-заходів для представників органів місцевого самоврядування «Децентралізація на зв’язку». У прямому ефірі громади ставили актуальні для них питання представникам Мінрегіону та експертам.

  «Ми дуже зацікавлені, щоб проблеми, які є в місцевому самоврядуванні, особливо на рівні тергромад, вирішувалися. І вирішувати їх ми будемо разом з вами», – звернувся заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода до учасників заходу.

  За його словами, у кожній сфері багато новацій, з якими стикнулися новоутворені територіальні громади. Зокрема, вони вперше перейшли на прямі міжбюджетні відносини та не мають відповідного досвіду роботи.

  «Тому наше спільне завдання зробити все можливе, щоб громади відчули свою спроможність вирішувати всі питання, які стосуються їх повноважень», – зазначив В’ячеслав Негода.

  Відтак, представники різних регіонів запитували про старостинські округи, міжмуніципальне співробітництво громад, стратегію розвитку та комплексний план просторового розвитку, державну субвенцію та податкові платежі, земельні питання тощо.

  Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що одним із завдань децентралізації є вдосконалення форматів залучення жителів до прийняття управлінських рішень місцевого значення.