• In English
  • ДАЗВ з допомогою ЄС продовжує удосконалювати українську систему поводження з радіоактивними відходами
    Міністерство екології та природних ресурсів України, опубліковано 05 грудня 2018 року о 17:07

    Завершилася реалізація проекту міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу, який спрямовувався на посилення безпеки при поводженні з усіма видами радіоактивних відходів (РАВ). Бенефіціаром цього проекту виступило Державне агентство України з управління зоною відчуження.

    «Ми раді повідомити, що ще один проект допомоги ЄС Україні успішно завершився. Його реалізація дозволила удосконалити національну систему поводження з радіоактивними відходами з урахуванням міжнародно визнаних вимог щодо безпеки людини та навколишнього середовища в цілому», – підкреслює Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

    Результатом реалізації проекту «Підтримка при поводженні з радіоактивними відходами на промисловому комплексі «Вектор» в Україні» стало технічне завдання на проектування Технологічного корпусу з переробки твердих радіоактивних відходів, звіт з аналізу безпеки об’єкта, звіт з оцінки впливу на довкілля і звіт щодо відповідності санітарним вимогам України. Окрім того, експерти підготували рекомендації та обґрунтування вибору критеріїв приймання відходів на захоронення в СОПСТРВ (спеціальне обладнання при поверхневому сховищі твердих радіоактивних відходів) та сховища типу ТРВ-1 і ТРВ-2 на основі переоцінки їх безпеки з урахуванням зауважень Держатомрегулювання. Ці кроки підвищать безпеку та економічну ефективність поводження з радіоактивними відходами в Україні задля досягнення довгострокової мети – остаточного та безпечного їх захоронення.