• In English
  • ДАЗВ розпочав процес передачі основних доріг у зоні відчуження на баланс Укравтодору

    Державне агентство України з управління зоною відчуження та Державне спеціалізоване підприємство «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» розпочали процес щодо передачі основних доріг на баланс Служби автомобільних доріг у Київській області.

    Заплановано, що на баланс буде передано близько 200 км, які сполучають популярні туристичні локації, забезпечують підтримку природоохоронної діяльності на територіях, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, та сприяють утвердженню бренд-меседжу «Безпечний Чорнобиль», який закріплено в Указі Президента «Про деякі питання розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи».

    «Якісні дороги – одна із умов ефективної реалізації завдань, які стоять перед Агентством та підприємствами сфери його управління. Зокрема,  це і забезпечення радіаційної безпеки та контрольованості радіаційно-екологічного стану на території зони відчуження. Рішення про передачу є виваженим та обгрунтованим, адже кожен орган має відповідати за свою ділянку роботи, а автомобільні дороги – відповідальність Укравтодору, бо краще за них ніхто не може знати технологій, процесів та механізмів будівництва та утримання доріг», – наголошує Голова ДАЗВ Сергій Калашник.

    Уже проведено виїзні наради за участю представників ДАЗВ, ДСП «ЦППРВ» та Служби автодоріг Київської області, щоб провести обстеження та визначити пріоритетність ремонту ділянок доріг, які будуть передані.