• In English
 • Дата-центри, 5G та цифровий хаб: Михайло Федоров у США презентував плани цифрової трансформації України
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 01 вересня 2021 року о 18:26

  Українська делегація на чолі з Президентом України Володимиром Зеленським у США презентувала План трансформації України. Захід відбувся в будівлі Національної бібліотеки Фреда Сміта з вивчення спадщини Джорджа Вашингтона.

  Виступаючи перед представниками провідних американських аналітичних центрів і журналістами, Володимир Зеленський розповів, що в Україні зміцнюється антикорупційна архітектура, корупціонерів притягають до відповідальності, був відкритий ринок землі, ухвалюються закони про підтримку українських та іноземних інвесторів, а безумовним пріоритетом є верховенство права та реформа судової системи.

  «Ми маємо чітке бачення, якою має стати Україна через п'ять-десять років. Це амбітний План трансформації нашої держави. Більше справедливості, більше можливостей — будуємо успішну та стійку Україну», — зазначив Президент.

  План складається з чотирьох основних компонентів — безпековий форпост, агрохаб, інфраструктурний хаб та цифровий хаб. Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров розповів про деталі розвитку цифрового хабу.

  «Цифровий хаб України — це середовище для розробок глобальних ІТ-продуктів, стартапів, кіберпослуг і рішень для відкритого уряду. Серед наших основних цілей — перетворити Україну на найбільший IT-хаб у Центральній та Східній Європі, а також щоб усі держпослуги були доступні в один клік. Ми вже створили Дію — портал і застосунок зі зручними послугами та цифровими документами. Також розвиваємо креативну економіку та ІТ-сектор», — розповів Михайло Федоров.

  У подальших планах Мінцифри:

  - Побудова дата-центрів із хмарними сервісами. Зокрема, від корпорацій Amazon — AWS, Microsoft — Azure, Alphabet — Google Cloud, які використовуватимуть чисту та дешеву електроенергію атомних електростанцій.

  - Розгортання мереж 5G.

  - Запуск Дія City з одними з найкращих податкових умов у світі. Нещодавно підписаний Президентом базовий закон про Дія City сприятиме розвитку продуктових ІТ-компаній та стартапів в Україні. Проект дозволить Україні стати одним із найбільших світових IT-хабів. IT-галузь отримає змогу користуватися ефективними інструментами для побудови прозорої корпоративної структури компанії та залучення іноземних інвестицій, масштабування та капіталізації.

  - Реалізація Фонду фондів — платформи для створення та розвитку мережі венчурних та private equity фондів із фокусом на інвестиції в ІТ-сферу.

  План трансформації України містить понад 80 проектів на загальну суму 277 мільярдів доларів. Вони передбачають фінансування коштом Державного бюджету України, а також залучення програм міжнародної допомоги, кредитів, інвестицій, зокрема, і стратегічних партнерів України із США.