• In English
 • Данія – Україна: працюємо над розширенням співпраці з бізнесом у сферах експортної логістики, відновлення критичної інфраструктури та розвитком децентралізованої енергетики

  Команда Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури зустрілася з урядовцями та бізнесом Данії. У фокусі зустрічі – пріоритетні проекти відновлення для залучення данського бізнесу у ключових секторах: енергетика, портова інфраструктура, розвиток експортної логістики.

  Зустріч відбулася під головуванням Мортена Боедскова, Міністра промисловості, бізнесу та фінансів та за участі Посла Королівства Данії в Україні Олє Егберга Міккельсена, представників Експортно-інвестиційного фонду Данії EIFO та Velux Group.

  «Вдячні данським інвесторам, які вже присутні в Україні і планують розширювати присутність. Залучення міжнародного бізнесу та інвестицій – питання стійкості економіки та обороноздатності нашої країни. Зі свого боку ми створюємо необхідні умови для розвитку приватного сектору.

  Окрема подяка Уряду Данії за системну підтримку, зокрема через механізми підтримки данського бізнесу в Україні», – зазначив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

  Заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури з питань європейської інтеграції Анна Юрченко презентувала данській стороні ті напрямки роботи, які потребують пріоритетної уваги з боку інвесторів та є життєво необхідними для України.

  Першочергово, йдеться про відновлення та захист обʼєктів енергетичної інфраструктури, а також про розвиток децентралізованої енергетики – закупка та встановлення когенераційних установок та газотурбінних станцій.

  Юрій Васьков, заступник Міністра розвитку громад територій та інфраструктури України акцентував увагу на експортній логістиці, зокрема йшлося про можливість залучення інвестиції в портову інфраструктуру України. Нам важливо інвестувати в наші порти, продовжувати їх модернізацію та зміцнювати стійкість. Зокрема, з серпня 2023 року, від початку дії Українського коридору – тимчасового експортного маршруту Чорним морем з глибоководних портів Великої Одеси було перевалено більше 40 мільйонів тонн вантажів різної номенклатури. Стабільно високі показники експорту зберігають порти Дунайського кластеру.

  Дорожній сектор залишається пріоритетом для воєнної логістики та продовжує забезпечувати економічну стійкість країни. Голова Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафа Найєм розповів про необхідність підтримки ключових доріг в середині країни, які забезпечують військову логістику та медичну евакуацію. Водночас триває робота над модернізацією підʼїзних шляхів та самих пунктів перетину кордону для посилення експортної спроможності.

  Заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Азархіна зазначила, що Данія – є надійним партнером України, зокрема співпраця у відновленні Миколаєва є взірцевою формою роботи на рівні урядів і регіону. Ми прагнемо і надалі підтримувати міцні партнерські відносини та розширювати географію нашої співпраці.

  Також команда Міністерства презентувала представникам данського приватного сектору платформу «BAG» – бізнес-аналітична консультативна група для залучення бізнесу та приватного капіталу в процеси відновлення, зокрема на регіональному та місцевому рівнях. Зараз «BAG» об'єднує понад 440 представників бізнесу. Запрошуємо і ділових партнерів з Данії, які зацікавлені брати участь у відновленні України та приєднатись до цієї платформи.

  Щоб приєднатися до ініціативи, пишіть на адресу: BAGR@mtu.gov.ua або реєструйтеся за посиланням.