• In English
 • Данія – надійний партнер України у розвитку енергетичного сектору, - Міненерго
  Міністерство енергетики України, опубліковано 20 листопада 2023 року о 14:49

  Заступник Міністра енергетики України Ярослав Демченков провів зустрічі з керівництвом Данського енергетичного агентства, фондів та компаній країни, представниками посольства Данії в Україні. Зустрічі відбулися у Варшаві та Києві протягом минулого тижня. Він подякував данській стороні за підтримку, надану українському енергосектору, зокрема у межах Програми українсько-данського енергетичного партнерства (УДЕПП), допомоги у відбудові Миколаївської області та інших територій України, внесків до Фонду підтримки енергетики України. 

  Важливим проектом у межах партнерства є розробка «Термінового каталогу технологічних рішень для енергогенерації», який був представлений данською стороною та опублікований на сайті Данського енергетичного агентства.

  У ньому наведено перелік пріоритетних технологічних рішень, які можуть бути реалізовані в Україні для підтримки розподіленої енергогенерації. Передбачається, що каталог допоможе енергокомпаніям, регіонам та муніципалітетам знаходити найбільш актуальні рішення в українському контексті, які сприятимуть підвищенню безпеки енергопостачання. Крім того, каталог відіграватиме допоміжну роль у залученні інвестицій та донорської допомоги для короткострокового відновлення та розвитку енергосистеми України.

  Заступник Міністра обговорив з представниками різних данських інституцій варіанти залучення пільгового фінансування на підтримку впровадження каталогу та організації виробництва в Україні окремих технологічних рішень, запропонованих у каталозі.

  «У ці непрості для нас часи Програма українсько-данського енергетичного партнерства довела свою важливу роль, пропонуючи безцінний досвід для термінового ремонту та розвитку сталої енергосистеми в Україні. Важливо, що ми домовляємося з данською стороною створити додаткові умови для залучення пільгового фінансування заходів з впровадження та виробництва в Україні окремих технологій представлених у Терміновому каталозі технологічних рішень для енергогенерації, розробленого Данським енергетичним агентством. Гранти та пільгове кредитування спільних українсько-данських проектів у енергетиці стануть новим етапом нашого двостороннього партнерства», - підкреслив Ярослав Демченков. 

  Під час зустрічей також обговорювалося виконання програми робіт УДЕПП на наступний рік і напрямки подальшої співпраці, зокрема залучення данських компаній до розмінування енергетичної інфраструктури.