• In English
 • ДАБІ зорієнтована на створення комфортних та прозорих умов роботи інвесторів в будівельній галузі України, - Олексій Кудрявцев
  Державна архітектурно-будівельна інспекція України, опубліковано 18 квітня 2018 року о 15:13

  Будь-який інвестор, що хоче вкладати кошти в Україну, має відчувати якісні зміни та вчасно розпочинати заплановане будівництво. На цьому наголосив Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев у програмі «Паралелі» та телеканалі «ПравдаТУТ».

  З цією метою Держархбудінспекцією розставлено першочергові пріоритети: «Сьогодні на першому місці у нас стоїть допомога, консультація та максимальне сприяння, щоб будівництво розпочалось вчасно, тривало та було законним. Важливо, щоб інвестори могли будуватися вже на наступний день за наявності всієї дозвільної документації, а не отримували по 8-10 відмов, як це було раніше», - відзначив Голова Держархбудінспекції.

  За його словами, якщо в 2014 році кількість відмов по об’єктах будівництва обраховувалась у тисячах, то наразі такі випадки по всій Україні є нечисельними. Сприяли позитивним тенденціям проведені в будівельній галузі реформи та зміна формату роботи Держархбудінспекції з учасниками містобудівного процесу: «Прийнятий Закон № 1817 чітко визначив, що по об’єктах незначного класу наслідків взагалі не може бути відмов чи повернень документів на доопрацювання. А це 80% всіх будівництв в країні. По великих об’єктах, якщо є повний пакет документів, ми видаємо дозвіл. Якщо є одна відмова, то друга, як правило, не практикується. Натомість робимо все, щоб будівельники зрозуміли, які у них є зауваження. Усунули зауваження – будь-ласка, отримайте дозвіл та починайте будувати».

  Для якісної реалізації окреслених пріоритетів увага приділяється якісній кадровій політиці: «Ми робимо все, щоб будь-які можливі корупційні ризики та той штамп, який стояв на нашій організації раніше, відійшли в минуле. Сьогодні змінено 90% керівників обласних управлінь та практично всі керівники, які наразі працюють, – з нової формації. Це молоді люди, у яких повністю інше мислення», - зауважив Олексій Кудрявцев.

  Важливим напрямком в роботі Держархбудінспекції також став постійний діалог з суб’єктами містобудівної діяльності: «Ми маємо зворотній зв'язок з бізнесом. Останній рік-два співпрацюємо з багатьма неурядовими організаціями, активістами. Зокрема, Держархбудінспекція взаємодіє з такими організаціями, як Американська торговельна палата в Україні, Європейська Бізнес Асоціація та іншими, з якими у нас є великий кейс позитивних рішень. І якщо десь якась проблемна ситуація, ми максимально включаємось та надаємо консультаційну допомогу. Особисто я тримаю на контролі всі іноземні інвестиційні проекти і по всіх цих об’єктах у нас сьогодні немає скарг».