• In English
 • Цього року в межах «Великого будівництва» реалізовуватимуться 40 проектів економічного розвитку регіонів, - Олексій Чернишов
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 22 лютого 2021 року о 13:15

  В 2021 році Мінрегіон започатковує новий напрям «Великого будівництва» – проекти, що сприятимуть економічному розвитку регіонів. Вони реалізовуватимуться по всій Україні і створюватимуть умови для професійного розвитку та самореалізації людей в нашій країні.

  Цього року держава розпочне реалізацію 40 проектів економічного розвитку, кожен з яких має свою специфіку та сприятиме змінам на краще.

  «За підтримки з боку Президента ми започатковуємо цей напрям, щоб в регіонах створювались нові робочі місця і мешканці мали можливість для власного професійного розвитку на батьківщині. Таким чином ми зможемо вирівняти диспропорцію у розвитку різних регіонів країни та підвищити інвестиційну привабливість низки областей, що наразі найбільше цього потребують», – наголосив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов у виступі на третьому Всеукраїнському форумі «Україна-30. Інфраструктура єднає».

  За словами Міністра, цього року В Україні 10 з 24 областей мають рівень валового регіонального продукту на душу населення нижчий за 75% від середнього по країні. Така регіональна диспропорція означає, що в цих областях мешканці мають менше умов для розвитку і самореалізації, ніж в інших регіонах України. В деяких регіонах України чисельність населення становить менше мільйона українців – Кіровоградська, Чернівецька, Чернігівська. До цього показника також наближається Волинська, Сумська, Тернопільська, Херсонська.

  Реалізація економічно-розвиткових проектів дасть необхідний поштовх до виправлення регіональної диспропорції та розвитку українських міст та сіл по всій Україні.  Йдеться про створення туристичної інфраструктури, інноваційно-технологічних парків, центрів креативної економіки, індустріальних парків, інфраструктурних проектів.