• In English
 • Cитуація з обладнанням у закладах профосвіти змінюється - вже відкрито понад 180 НПЦ із сучасною технікою та матеріалами, - гендиректор Ірина Шумік
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 20 лютого 2019 року о 10:05

  В українських закладах профосвіти вже відкрито 185 навчально-практичних центрів, де учні працюють з сучасною технікою та матеріалами. З них 100 обладнані коштом державного бюджету, а 85 - за кошти бізнесу та соціальних партнерів. Таку інформацію подає Міністерство освіти і науки сьогодні, 20 лютого 2019 року.

  “Сьогодні обладнання закладів зношене на 60%, а у деяких регіонах - на усі 100%. Ми розуміємо, що професійна освіта більше пов'язана із практикою, аніж з теорією. Навіть найталановитіший майстер не зможе навчити учня правильно працювати з матеріалом, якщо не матиме відповідних інструментів під рукою. Однак динаміка останніх років показує, що ситуація із обладнанням у закладах поступово змінюється. Свідченням цього є 185 навчально-практичних центрів, які були відкриті з 2016 року коштом держбюджету та бізнес-партнерів по всій Україні. За державні кошти кожен 7-й заклад був оснащений сучасною технікою. Крім того, ми працюємо над великим інфраструктурним проектом з європейськими партнерами, які вкладуть 58 млн євро, зокрема, в оновлення навчального середовища закладів”, - розповіла генеральний директор директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік.

  Перші 50 НПЦ за кошти бюджету було створено протягом 2016-2017 років за такими професіями: швачка, монтажник сантехнічного обладнання, тракторист.

  Торік у модернізацію закладів профосвіти було інвестовано вдвічі більше - 100 млн гривень. Це дозволило відкрити протягом року ще 50 НПЦ за такими напрямами:

  • механічна обробка металу (професії: Токар. Верстатник широкого профілю. Фрезерувальник. Шліфувальник. Свердлувальник) - 9 НПЦ;
  • зварювальні технології (професії: Електрозварник ручного зварювання. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних зварювальних машинах. Зварник) - 25 НПЦ;
  • електротехнічні технології (професії: Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування. Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж. Електромонтажник силових мереж та електроустаткування) - 15 НПЦ;
  • з професії: Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва - 1 НПЦ.

  На цей рік у бюджеті також передбачено кошти для створення центрів - 50 млн грн. Наразі фахівці МОН працюють над документом, який визначатиме їх розподіл за напрямами та регіонами. Ці кошти направлять на створення ще близько 45 НПЦ для найбільш затребуваних серед роботодавців професій.

   “Зараз ми вже вийшли на фінальну стадію обробки даних, отриманих від моніторингу затребуваних на ринку праці професій. У робочій групі, куди також були залучені роботодавці, ми виокремлюємо ті професії та напрями, за якими буде створено навчально-практичні центри 2019 року”, - додала Ірина Шумік.

  Нагадаємо, що на сайті МОН оприлюднено графіки днів відкритих дверей, які проведуть у закладах профосвіти різних регіонів.