• In English
 • Цифровізація бібліотек у межах Дія.Цифрова освіта: 150 комп'ютерів передають на Полтавщині
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 31 травня 2021 року о 17:54

  Сільські бібліотеки Полтавщини почали отримувати 150 одиниць комп’ютерної техніки в межах проекту Міністерства цифрової трансформації Дія.Цифрова освіта. Передача першої партії комп’ютерів відбулась на базі Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського.

  Це частина масштабної ініціативи з передачі 5000 комп’ютерів бібліотекам по всій країні. Вже передали більше 2000 комп’ютерів до 7 областей України.

  На реалізацію проекту не витрачені кошти державного бюджету. Це стало можливим завдяки передачі техніки партнерами — Favorit Foundation. Також партнерами є Офіс Президента України та Українська бібліотечна асоціація.

  Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан підкреслила, що завдяки проекту Дія.Цифрова освіта сільські бібліотеки мають можливість стати платформою для якісної цифрової освіти й розширити спектр бібліотечних послуг.

  «Наразі в Полтавській області працює понад 170 хабів цифрової освіти, які розташовані на базі бібліотек, молодіжних центрів і громадських організацій. Ми розширюємо цю мережу, щоб кожен мешканець Полтавщини мав вільний доступ до безкоштовної цифрової освіти», — заявила Валерія Іонан.

  Генеральний директор директорату внутрішньої та гуманітарної політики Офісу Президента Вероніка Селега зазначила: «З самого початку ініціативи комп’ютеризації, ми розуміли необхідність підтримки саме сільських бібліотек. Попит на бібліотеку в селі колосальний, як би це не здавалося дивним. Часто це єдине місце для зібрань людей. Об’єднують заходи, спільні інтереси, пошук роботи, гра. Наявність комп’ютерів та підключення до Інтернету — це базова умова комфорту сучасної людини, тому надзвичайно радію, що областей усе більше і це ще далеко не кінець програми. Вітаю Полтавську область!».

  Нагадаємо, в Україні є понад 15 000 публічних бібліотек, більшість з яких — це сільські бібліотеки та бібліотеки ОТГ. Лише близько 30% з них мають комп'ютери та підключені до мережі Інтернет.