• In English
 • Чеська Республіка передала в Україну 144 пам’ятні медалі для ветеранів Другої світової війни
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 07 травня 2021 року о 11:25

  Заступник Міністра у справах ветеранів з питань європейської інтеграції Олексій Ілляшенко зустрівся з аташе з питань оборони Чеської Республіки, полковником Міланом Гозаком.

  Під час зустрічі аташе Мілан Гозак передав 144 пам’ятні медалі Міністерства оборони Чеської Республіки для вручення їх українським ветеранам Другої світової війни. Відповідний наказ про «Присвоєння почесної пам’ятної медалі до 75-ї річниці закінчення Другої світової війни», був виданий Міністром оборони Чеської Республіки у травні 2020 року.

  Мілан Гозак, зазначив, що чехи завжди пам’ятатимуть подвиг українців, які боролися з нацизмом. Він також додав, що Чеська Республіка рішуче підтримує територіальну цілісність України та своїх українських партнерів у ці складні часи.

  У свою чергу, заступник Міністра Олексій Ілляшенко подякував аташе Мілану Гозаку за постійну підтримку Чехією у реабілітації та соціальній адаптації українських захисників і за створення пам’ятних відзнак.

  За словами Олексія Ілляшенко, український народ зробив величезний внесок у перемогу над нацизмом, заплативши за це чи не найвищу ціну.

  «Ми пам’ятаємо про мільйони українців, які брали участь у визволенні інших держав від нацистів. Те, що нині робить Росія, по суті є продовженням культу війни, який плекався в Радянському Союзі та використовує пам'ять про Другу світову війну для подальшої мілітаризації, мобілізації суспільства, для підготовки до агресії», - підкреслив Олексій Ілляшенко.

  За словами заступника Міністра, пам’ятні медалі передадуть до територіальних відділів Мінветеранів, а до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні їх буде вручено ветеранам у регіонах.