• In English
  • Німеччина розширює підтримку українських реформ
    Міністерство соціальної політики України, опубліковано 20 травня 2019 року о 10:41

    Починаючи з травня цього року, обсяг сфер, у яких Німеччина співпрацює і надає допомогу Україні, буде розширений за рахунок додаткової сфери – підтримки у просуванні реформи децентралізації завдяки інвестиціям у відновлення інфраструктури сільської медицини.

    Відповідна фінансова та проектна угода підписана 20 травня у Києві паном Куртом Штрассером, регіональним директором Банку розвитку KfW, Міністром соціальної політики України Андрієм Ревою та виконавчим директором Українського фонду соціальних інвестицій Андрієм Лактіоновим.

    Підписання Угоди дало «зелене світло» реалізації раніше обговореного та погодженого Проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури. УФСІ VII». Метою Проекту є підтримка комплексної та амбітної медичної реформи, яка розпочалася в Україні у 2017 році і передбачає, серед іншого, реформування та покращення функціонування закладів первинної медицини.

    З цією метою уряд Німеччини виділив через Державний банк розвитку Німеччини KfW грантові кошти у загальному обсязі 14,45 млн євро на оновлення та оснащення сучасними медичними приладами приблизно 60-70 центрів первинної медичної допомоги, розташованих у Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій областях та контрольованих районах Донецької і Луганської областей.

    Проект буде реалізований Українським фондом соціальних інвестицій (УФСІ) до кінця 2022 року.

    З 2008 року і дотепер уряд Німеччини виділив через KfW більше ніж 45 мільйонів євро безповоротної фінансової допомоги для розвитку соціальної інфраструктури в Україні. Це дозволило відновити майже 450 об'єктів соціальної інфраструктури, у тому числі, школи, дитячі садки, культурні та медичні заклади, водопроводи та будівлі для внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

    Варто зазначити, що попередній Проект, – УФСІ VI, спрямований на забезпечення житла для ВПО та реконструкцію об'єктів соціальної інфраструктури у східних регіонах України, розпочався наприкінці 2018 року і знаходиться на стадії реалізації.

    Його попередник – Проект УФСІ V, перебуваючи на завершальній стадії реалізації, вже дозволив відновити житло для більш ніж 700 вимушених переселенців у східних регіонах України і у Львові та створити більше ніж 2600 нових місць для дітей у дитячих садках, розташованих там і у Києві.

    Враховуючи позитивний попередній досвід співпраці між усіма залученими сторонами, є всі підстави вважати, що Проект, спрямований на розвиток закладів первинної медицини, також буде успішним.