• In English
 • Бюджетні видатки на охорону здоров’я зростуть до 224 млрд грн у 2022 році, - Роман Єрмоличев
  Міністерство фінансів України, опубліковано 05 жовтня 2021 року о 14:24

  В Україні бюджетні видатки на охорону здоров’я постійно зростають. Зі 128 млрд грн у 2019 році вони зросли до 198 млрд грн у поточному році, а на 2022 рік планується збільшення цих видатків до 224 млрд гривень.

  Про це повідомив заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев під час виступу на стратегічній сесії з питань фінансування системи охорони здоровʼя Всесвітньої організації охорони здоров’я, де перебуває у складі української делегації під час робочої поїздки до Барселони.

  «Збільшується частка фінансування сфери охорони здоров’я через програму медичних гарантій з 58% у 2019 році до понад 70% у 2022 році. Ми очікуємо, що найближчим часом цей показник продовжить зростати і все більше медичних послуг для населення буде замовляти НСЗУ в рамках програми медичних гарантій», ‒ зазначив Роман Єрмоличев.

  Наступного року у проекті бюджету закладені такі пріоритетні напрями розвитку системи охорони здоров’я:

  • програма медичних гарантій ‒157,5 млрд грн;
  • надання високоспеціалізованої медичної допомоги та централізована закупівля ліків ‒ 19,1 млрд грн;
  • розвиток системи громадського здоров’я, зокрема закупівля вакцин від COVID-19, ‒ 6 млрд грн;
  • придбання спеціалізованого медичного обладнання – 2,7 млрд грн;
  • підтримка регіональних закладів охорони здоров’я – 2,4 млрд грн;
  • продовження розвитку трансплантації в Україні, що дозволяє зменшити кількість пацієнтів, які направляються на лікування за кордоном.

  «Для Мінфіну завжди пріоритетом є ефективність використання бюджетних коштів. Для сфери охорони здоров’я ‒ це означає якість і доступність медичних послуг для громадян як у великих містах, так і у селах. Також важливим завданням є долучення до програми медичних гарантій загальнодержавних закладів охорони здоров’я для створення єдиного медичного простору», ‒ зауважив насамкінець Роман Єрмоличев.

  Серед інших питань під час стратегічної сесії обговорювалась можливість підтримки ВООЗ Уряду України на наступному етапі реформ фінансування системи охорони здоров’я.