• In English
 • Будуємо нову філософію соціальної підтримки ветеранів, – Оксана Жолнович
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 09 лютого 2024 року о 18:30

  Міністр соціальної політики Оксана Жолнович взяла участь у круглому столі “Підтримка героїв: Реінтеграція ветеранів у робоче середовище", організованому Американською Торговельною Палатою в Україні. Мета заходу – визначити кроки підтримки ветеранів та їхніх родин з боку бізнесу у взаємодії з державою.

  “Ми будуємо нову філософію соціальної підтримки ветеранів, де ветеран – це не той, хто потребує пільг, а гідний поваги учасник суспільства, який має всі можливості для повернення до цивільного життя, реалізації своїх здібностей. Зараз ми розвиваємо систему соціальної підтримки військових та ветеранів, де ключовими є саме послуги, супровід. На жаль, не можуть виплати вирішити всі проблеми людини, хоча вони також мають бути справедливими, проте, набагато краще дати можливості ветерану та ветеранці влаштувати своє життя”, – наголосила Оксана Жолнович.

  Виступаючи на заході, Міністр розповіла про напрямки підтримки ветеранів, над якими працює Міністерство, зокрема:

  Програма соціального відновлення ветеранів разом із родиною. Коли ветеран разом зі своєю сім'єю може 7-10 днів відпочити і відновитися у якісному рекреаційному закладі. Програма передбачає супровід психологів, соціальних працівників, соціальних педагогів для роботи з емоційним вигоранням, вирішенням складних питань та ситуацій, що виникли за час служби (як прийняти людину з травмою, відновити довіру у стосунках, тощо). Наразі проект пілотується у кількох областях та направлений на збереження та відновлення соціальних зв’язків родини.

  Послуга з формування життєстійкості в громаді, яка, серед іншого, дозволяє підтримати ветерана та його родину, оцінити їхні соціальні потреби та запропонувати рішення для задоволення цих потреб. Реалізація цієї послуги передбачає наявність центру життєстійкості у кожній громаді, надання цієї послуги оплачується коштом державного бюджету, натомість громада має забезпечити приміщення для роботи самого центру, до цього також може долучатись бізнес.

  Забезпечення допоміжними засобами реабілітації (ДЗР), зокрема протезами. Для спрощення порядку отримання ДЗР для ветеранів та військових було реалізовано низку змін. Наразі пакет документів мінімізований, а вартість протезу, яку гарантує держава, сягає 2 млн грн.

  Професійна адаптація та супровід на робочому місці. Для цього вже у першому читанні ухвалений законопроект 5344-Д, який передбачає створення умов для працевлаштування осіб з інвалідністю, зокрема, зняття законодавчих обмежень для працевлаштування на будь-яку роботу, окрім тієї, що прямо протипоказана, та залучення асистентів на робоче місце.

  “Без залученості бізнесу неможливо повноцінно забезпечити соціальну підтримку захисників та захисниць, їхніх родин. Тому я закликаю всіх проактивно долучатись, створювати робочі місця, працевлаштовувати ветеранів, допомагати їхнім родинам. Сьогодні – це прояв соціальної відповідальності бізнесу та поваги до наших захисників та захисниць”, – підсумувала Оксана Жолнович.