• In English
 • Будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива – ще один крок в напрямку досягнення енергетичної незалежності

  Міністр Ігор Насалик провів робочу зустріч із представниками Holtec International.

  Сторони обговорили стан реалізації проекту будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива. Міністр відзначив, що проект надзвичайно важливий для України. Будівництво ЦСВЯП є на цей час наймасштабнішим проектом розвитку атомної енергетики в Україні, реалізація якого дасть змогу позбавитись монопольної залежності від послуг російських підприємств з переробки та зберігання відпрацьованого ядерного палива. Україна надзвичайно просунулася за останні 2 роки в напрямку  як диверсифікації постачання  ядерного палива для АЕС, так і щодо зберігання відпрацьованого ядерного палива

  Представники компанії «Холтек»  відзначили успішну співпрацю  з Міненерговугілля та НАЕК «Енергоатом»: «Ви перший Міністр,  який заслужив подяку за здобуття незалежності у сфері зберігання відпрацьованого ядерного палива в Україні. Це важливе досягнення». Крім того, вони зазначили, що в Україні прекрасні інженери, що дає додаткові можливості  Україні мати лідерські позиції в ядерній енергетиці, а також наголосили, що Україна належить до тих небагатьох країн у світі, які володіють власним централізованим сховищем відпрацьованого ядерного палива, і цим можна пишатися.

   Сторони висловили сподівання щодо найскорішого  введення в дію ЦСВЯП, подальшої співпраці та успішної реалізації нових проектів у сфері ядерної енергетики.

  Довідково

  Компанія Holtec International – це комерційна компанія, що працює у сфері енергетичних технологій. Зокрема, вона є розробником новітніх технологій та устаткування для зберігання відпрацьованого ядерного палива та осушення негерметичних тепловиділяючих елементів.

  Міжнародна діяльність компанії Holtec International здійснюється на чотирьох континентах, однак більше ніж 70% від загального обсягу виробництва компанії використовується на внутрішньому енергетичному ринку США. Більше ніж 150 енергогенеруючих станцій у США, включаючи близько 80 АЕС, є клієнтами Holtec International протягом останніх 20 років.

  ЦСВЯП – централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій. У ЦСВЯП протягом 100 років безпечно зберігатиметься відпрацьоване ядерне паливо Рівненської, Хмельницької та Южно-Української АЕС.