• In English
 • Будівельний процес є запорукою розвитку Луганщини, а прозорість системи держархбудконтролю – механізмом проти зловживань
  Державна архітектурно-будівельна інспекція України, опубліковано 01 жовтня 2018 року о 13:19

  Будівельний процес є запорукою розвитку регіону, і тому чесний та порядний забудовник має в найкоротші терміни отримувати дозвільні документи на будівництво. Про те, як сьогодні забезпечити якісну діяльність системи держарбудконтролю, говорили під час наради із забудовниками Луганської області.

  «Луганська обласна державна адміністрація закликає до активної участі у процесі боротьби з корупцією населення регіону, у тому числі ділові кола, неурядові організації та громадськість. Це сприятиме посиленню відомчого контролю за дотриманням принципів прозорості та відкритості діяльності органів державної та місцевої влади», – наголосив заступник голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадій Іваненко.

  Нині на сайті Держархбудінспекції запущено важливий механізм проти зловживань під час оформлення дозвільних документів у будівництві – онлайн-платформу «Прозора ДАБІ». Сервіс дає можливість замовникам будівництва в режимі реального часу відслідковувати кожен етап опрацювання поданої до Держархбудінспекції документації.

  Новий сервіс працює таким чином: на наступний день після подачі документів у системі «Прозора ДАБІ» відображатиметься вхідний номер та кінцева дата розгляду поданих документів. Далі у визначені терміни можна буде побачити і результат. У разі відмови у видачі дозволу чи сертифіката в системі з’явиться перелік зауважень та прізвище посадової особи, яка прийняла відповідне рішення.

  «Держархбудінспекція робить дозвільну систему максимально відкритою. Так, з 1 листопада сервіс «Прозора ДАБІ» охопить стан розгляду всіх дозвільних документів на будівництво в Україні», - зазначив директор Департаменту ДАБІ в Луганській області Сергій Галіцин.

  Крім того, на нараді розглянули питання нового терміну «будівельної амністії», яка почала діяти з 5 вересня 2018 року. Спрощений механізм з легалізації самобудов поширюється на приватні, садові та дачні будинки, господарські будівлі і споруди загальною площею до 300 м², збудовані у період з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року, а також – на будівлі і споруди сільськогосподарського призначення, збудовані до 12 березня 2011 року.

  «Будівельна амністія» – це важливий крок назустріч людям, які мають самочинні об’єкти будівництва. Держархбудінспекція зі свого боку готова допомогти їм у найкоротші терміни оформити документи на це нерухоме майно, щоб вони могли ним вільно розпоряджатися: залишити в спадок, продати, подарувати. При цьому термін дії «будівельної амністії» наразі необмежений, що дає громадянам більше можливостей скористатися своїм правом», – підкреслив Сергій Галіцин.