• In English
  • Богдан Драп'ятий: Японія продовжує стійку підтримку України в сфері розмінування
    Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 12 квітня 2024 року о 13:37

    Японія продовжує стійку підтримку України в сфері розмінування. На цьому заступник Міністра внутрішніх справ України наголосив під час візиту до Японії, який став продовженням робочої поїздки до Королівства Камбоджа. Українська делегація МВС та Міністерства економіки провела низку зустрічей з керівництвом Японського агентства міжнародної співпраці (JICA) та обговорила подальші кроки розвитку співробітництва у сфері протимінної діяльності.

    Внаслідок повномасштабного вторгнення росії понад 156 тисяч квадратних кілометрів України вважаються потенційно замінованими. Більше року тому цей показник складав 174 тисячі квадратних кілометрів. Як розповів під час установчої зустрічі з керівництвом JICA заступник Міністра внутрішніх справ Богдан Драпʼятий, завдяки зусиллям українських саперів та підтримці міжнародних партнерів вдалося обстежити та розмінувати понад 18 тисяч квадратних кілометрів територій.

    «Ми вдячні Уряду Японії та JICA за підтримку спроможностей українських саперів. За час повномасштабної війни Державна служба надзвичайних ситуацій отримала від JICA технічної допомоги на суму понад 30 мільйонів доларів США. Це спеціалізовані вантажівки-крани, автомобілі для перевезення особового складу, сучасні металодетектори, захисне спорядження. Але найважливіший наш спільний проект – розбудова Тренінгового центру ДСНС, який готуватиме саперів та тестуватиме новітнє обладнання», - повідомив Богдан Драпʼятий.

    Старший Віце-президент JICA Кацура Міядзакі під час зустрічі з українською делегацією висловила слова підтримки народу України в жахливій війні, яку розв'язала росія. Та підкреслила готовність Японії довгостроково допомагати нашій країні в сфері протимінної діяльності та відновлення.

    Генеральний директор Департаменту з питань управління та розбудови миру JICA Джунко Масуда зауважила, що наші держави мають успішну історію співпраці та взаєморозуміння.

    «Україна показала всім стійкість і прагнення до розвитку. Ми це підтримуємо і сприяємо. JICA підготувала проєкт, в якому визначила базові напрямки відновлення та розбудови України. Окремо ми зосередилися на посиленні спроможностей піротехніків ДСНС у сфері розмінування. Тому нам так важливо було, щоб ви відвідали Камбоджу та познайомилися з досвідом СМАС. Рада була почути ваші позитивні відгуки. СМАС вже понад 30 років займається розмінуванням, підготовкою, випробуванням новітнього обладнання. Переконана, завдяки їхньому досвіду і новим методам Україні знадобиться значно менше часу для очищення своїх територій від вибухонебезпечних предметів», - наголосила пані Масуда.

    Українська делегація відвідала у префектурі Яманаші також виробництво машин механізованого розмінування NIKKEN та тренінговий центр для операторів спецтранспорту. За підтвердженням JICA, піротехніки ДСНС отримають від Уряду Японії 22 машини механізованого розмінування. З них 12 – виробництва NIKKEN та ще 10 – іншого японського виробника.

    «Ми бачили ці машини в роботі на мінних полях Камбоджі. Це сучасні, ефективні машини, таких в Україні ще немає. До кінця цього року очікуємо від Уряду Японії та JICA 14 одиниць, решту 8 - до квітня наступного року», - зауважив Богдан Драпʼятий.

    Довідково

    Японське агентство міжнародної співпраці (JICA) є урядовим агентством, яке координує офіційну допомогу розвитку, сприяє економічному та соціальному зростанню в країнах, що розвиваються, та їх міжнародному співробітництву.