• In English
 • Богдан Червак: Велика Українська Енциклопедія — це здобуток інтелектуальної сфери часів незалежної України

  Перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак взяв участь у науковій конференції «Енциклопедистика: генеза в часі та просторі (до 30-річчя проголошення незалежності України)», організованій державною науковою установою «Енциклопедичне видавництво».

  Провідні фахівці наукових установ і закладів вищої освіти обговорили теоретичні та прикладні проблеми змістового наповнення сучасних енциклопедій, залучення інтелектуальної еліти України до створення іміджевого інформаційного видання державної ваги – національно значущого проекту «Велика українська енциклопедія».

  Зокрема, говорилося про енциклопедизм як інтелектуальний рух: від Просвітництва до інформаційного суспільства. Також обговорювалися проблеми інформаційного забезпечення, функціонування та контенту е-ВУЕ; мови та стилю енциклопедичних видань.

  «Велика Українська Енциклопедія» - 1, 2 і 3 томи — це той здобуток інтелектуальної сфери часів незалежної України, яким різні покоління українців завжди будуть пишатися», - зазначив перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак.

  Обговорюючи тему сучасної української енциклопедистики та виклики інформаційної війни, директор Державної наукової установи, доктор історичних наук, професор, заслужена діячка науки і техніки України Алла Киридон наголосила, що ВУЕ має особливу вагу як інтелектуальний та інформаційний продукт в умовах АТО/ООС, адже основою підготовки проекту є україноцентричність.

  За усталеною для універсальних енциклопедій традицією, частка власне національного матеріалу в ВУЕ становитиме не менше третини обсягу видання. Концептуально «Велика українська енциклопедія» передбачає створення не лише сучасного компендіуму людських знань на виробленому досвідом провідних національних універсальних енциклопедій рівні, але й систематизацію та репрезентацію в доступному вигляді (друкованій та електронній версіях) напрацювань попередніх поколінь.