• In English
 • Близько 62 млрд грн вже зібрано Урядом у Фонді ліквідації наслідків збройної агресії, — Прем’єр-міністр
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 19 травня 2023 року о 16:44

  Уряд уже виділив перші ресурси на виконання програми єВідновлення — 4,4 млрд грн з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Загалом Урядом вже зібрано у Фонді близько 62 млрд грн. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

  Глава Уряду зауважив, що майже половина – вилучені російські кошти. Пріоритетні видатки Фонду – це ремонти житла, критичної інфраструктури, пілотні проекти відновлення.

  «Відновлення, яке відбувається вже зараз. Понад тиждень працює програма єВідновлення. Це виплата коштів на ремонт житла, що було пошкоджене під час війни. Програма цифровізована, її алгоритм простий та зрозумілий. Вже подано майже 11,7 тис. заявок, найбільше від жителів Харківщини, Київщини, Миколаївщини», — зазначив Прем’єр-міністр.

  Денис Шмигаль також повідомив, що Уряд готується до наступного етапу компенсацій — за зруйноване  житло українців, яке не підлягає ремонту. 

  «Регламентуємо роботу комісій, що визначатимуть підстави для отримання відшкодувань та видаватимуть житлові сертифікати на купівлю нерухомості. Вони створюються при органах місцевого самоврядування. Члени комісій мають знати свої повноваження та чітко виконувати свої функції. Тоді люди отримають компенсацію швидко і без зайвої бюрократії», — підкреслив очільник Уряду.

  Близько 62 млрд грн вже зібрано Урядом у Фонді ліквідації наслідків збройної агресії, — Прем’єр-міністр