• In English
 • Блокування українського зерна на кордоні ЄС є неприпустимим, – Юлія Свириденко
  Міністерство економіки України, опубліковано 20 липня 2023 року о 17:02

  Український Уряд закликає польських колег зняти заборону на імпорт вітчизняної агропродукції, а з боку ЄС створити компенсаційний механізм для українських фермерів, які постраждали від обмежень експорту. Про це написала Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко у своєму аккаунті в Twitter.

  «Закликаємо польських колег пам’ятати про принцип партнерства. Блокування українського зерна на кордоні ЄС є неприпустимим. російська агресія створює реальну загрозу для наших аграріїв – знищення портів і зернових елеваторів, блокада Чорного моря роблять роботу фермерів складною та небезпечною», – написала Юлія Свириденко.

  Вона підкреслила, що польські урядовці говорять, що діють «не проти українців», а «на користь польських фермерів». За словами Юлії Свириденко, в першу чергу для українських фермерів кордони мають бути відкритими. Адже зараз росія намагається знищити український агросектор, щоб послабити нашу обороноздатність. Тож відкритий кордон і вільна торгівля для української агропродукції означає безпеку всього ЄС, зокрема і польських аграріїв.

  «Партнерство України та Польщі не має бути вибірковим. Головним пріоритетом має бути безпека”, – підкреслила Юлія Свириденко.

  Перший віце-прем’єр-міністр додала, що Уряд України закликає ЄС створити компенсаційний механізм для українських фермерів, які постраждали від експортних обмежень.