• In English
 • Близько 3,5 тис. домогосподарств встановили сонячні електростанції у II кварталі

  У II кварталі цього року 3480 домогосподарств встановили сонячні електростанції загальною потужністю 98 МВт. Це у 1,7 раза більше, ніж у I кварталі.

  Таким чином, всього на сьогодні в Україні налічується понад 35 400 родин, які перейшли на електроенергію з енергії сонця. Загальна потужність таких СЕС – 933 МВт.

  У сонячні електростанції домогосподарства інвестували близько 730 млн євро.

  ТОП-3 області, де встановлено найбільшу кількість сонячних станцій у домогосподарствах (СЕСд):

  Дніпропетровська – 5706 станцій загальною потужністю 141 МВт;

  Тернопільська – 2788 станцій загальною потужністю 79 МВт;

  Закарпатська – 2718 станцій загальною потужністю 78 МВт.

  «Щороку кількість сімей, які цікавляться та інвестують в «зелену» енергетику, зростає. Очевидними перевагами є можливість бути менш енергозалежними, самостійно забезпечувати свої потреби в енергії та заощаджувати сімейний бюджет на рахунках за електроенергію», - прокоментував Костянтин Гура, в.о. Голови Держенергоефективності.

  Юрій Шафаренко, заступник Голови Держенергоефективності, повідомив: «Сьогодні ми спостерігаємо, як в Україні поступово розвивається нова культура використання «чистої» енергії для власних потреб. Вже маємо понад 35 тис. домогосподарств-перших в країні проз’юмерів, які виробляють і споживають енергію. Але це лише 0,5% від загальної кількості домогосподарств, яких в Україні налічується понад 6,5 млн».

  Крім цього, такі СЕСд – це мала розподілена генерація, яка є корисною для енергосистеми, бо споживання енергії здійснюється у точці її виробництва.