• In English
 • Біогазові проекти – комплексне рішення енергетичних та екологічних питань українських міст

  У Швеції Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук у складі української делегації ознайомився із новим біогазовим проектом міжнародної енергокомпанії «E.On».

  У портфелі компанії «E.On» – близько 7 000 МВт встановлених потужностей «чистої» енергетики у різних країнах світу.

  Зокрема, на території муніципалітету Уппландс-Бру (Швеція) впроваджується проект із встановлення біогазової установки та когенераційної станції.

  Передбачається, що біогазовий комплекс щорічно генеруватиме:

  - 425 ГВт/год. теплової енергії;

  - 165 ГВт/год. електроенергії;

  - 60 ГВт/год. біогазу.

  Крім цього, у рік комплекс вироблятиме 60 тис. тонн біодобрив, які можна буде використовувати для сільськогосподарських земель.

  Як пояснив Сергій Савчук, подібні комплексні проекти з виробництва біогазу необхідно впроваджувати і в Україні, адже для цього є попит, ресурси і стимули:

  · «зелений» тариф на електроенергію з біогазу на рівні 12,4 євроцента/кВт/год.;

  · стимулюючий тариф на тепло «не з газу».

  «Зазначений напрям вже розвивається. З початку 2015 р. по ІІІ квартал 2018 р. потужності біогазових установок, які працюють за «зеленим» тарифом, зросли втричі: з 15 МВт (10 установок) до 45 МВт (31 установка)», - зауважив Голова Держенергоефективності.

  Оскільки потенціал у розвитку вітчизняних біогазових потужностей значний, Сергій Савчук закликав представників компанії «E.On» заходити на український ринок.