• In English
 • Більше 450 медиків і управлінців обговорили нові правила ліцензування
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 23 травня 2019 року о 11:12

  Понад 450 лікарів, керівників медичних закладів і управлінців у сфері охорони здоров’я з 18 областей долучились до обговорення запровадження професійного ліцензування лікарів.

  Наразі МОЗ України разом з партнерами провело 7 публічних консультацій - у Києві, Львові, Ужгороді, Вінниці, Харкові, Сумах і Дніпрі.

  Консультації складаються з кількох послідовних частин: презентація плану запровадження безперервного професійного розвитку, презентація концепції професійного ліцензування, робота учасників консультації в групах щодо питань, винесених на консультацію та обговорення. Серед питань, які виносять на публічну консультацію:

  • критерії відбору та вимоги до членів Ліцензійної ради;
  • процедура формування Ліцензійної ради;
  • критерії автоматичного продовження ліцензії на новий строк та позбавлення ліцензії.
  • побудова системи управління ризиками допуску до лікарської практики в контексті контролю якості надання медичної допомоги;
  • особливості перехідного періоду для лікарів, що практикують.

  Наступні консультації відбудуться в Черкасах (04.06), Одесі (07.06), Рівному (11.06). Лікарі, які не можуть бути присутніми на публічних консультаціях, але бажають висловити свої пропозиції, можуть зробити це за допомогою онлайн-опитування.

  “Ми спеціально обрали формат публічних консультацій, адже це ефективний інструмент для отримання конструктивних пропозицій у ході розробки нормативно-правових документів та чудовий спосіб комунікації з професійною аудиторією. Нам важливо спілкуватись з лікарями, бо зміни неможливо втілити без розуміння та підтримки з боку медичної спільноти”, - зазначає Тетяна Потупалова, державний експерт експертної групи з питань кадрової політики Директорату науки, інновацій, освіти та кадрів.

  Учасники обговорення задоволені форматом консультацій і підтримують впровадження професійного ліцензування, а також зазначають, що це допоможе підвищити прозорість та престиж лікарської професії.

  Публічні консультації - це невід’ємна частина прийняття і реалізації рішень трансформації охорони здоров’я. Для МОЗ України важливе чесне обговорення змін, що пропонуються до втілення, з професійною спільнотою. Думки, досвід та практика лікарської спільноти є необхідними, адже МОЗ України хоче втілити зміни, які будуть не номінальними, а справжніми і допоможуть підвищити якість медичних послуг.

  За результатами консультацій Міністерство охорони здоров’я враховує зауваження, ризики і пропозиції для підготовки відповідного законопроекту.

  Детальніше за посиланням.

  Публічні консультації проводить МОЗ України спільно з Офісом ефективного регулювання за сприяння NDI Ukraine та Інституту “Республіка” та завдяки підтримці Уряду Сполученого Королівства Великобританії та Фонду ефективного врядування (GGF).