• In English
 • Біла Книга, Government BI та курс для студентів-медиків: плани Мінцифри у сфері AI на 2024 рік
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 21 грудня 2023 року о 15:46

  Драфт Білої Книги та пріоритети Мінцифри у сфері штучного інтелекту на 2024 рік презентував заступник Міністра цифрової трансформації України Олександр Борняков на заході «The AI State: Government Tech with Startups».

  Серед запланованих ініціатив — формування загальних та секторальних рекомендацій, створення курсу для студентів медичних закладів вищої освіти, розробка системи для ухвалення зважених управлінських рішень на основі ШІ та публікація дослідження стану галузі.
  «Штучний інтелект може створити додаткові $15,7 трлн глобального ВВП до 2030 року. Маємо дивитися на міжнародний порядок денний і встигати за глобальними трендами, адже весь світ іде вперед, і ми не можемо «пасти задніх». Саме тому штучний інтелект є одним з пріоритетних секторів Глобальної інноваційної візії України до 2030 року. Поруч з defence tech, безпілотними технологіями, edtech, AI пронизує й інші розділи візії. Це не просто передова технологія, а інструмент, який буквально трансформує світ — від медицини до освіти, від безпекових рішень до інфраструктурних. Зокрема, у сфері govtech. Ми всі знаємо, що Україна — це міжнародний цифровий бренд. І завдяки ШІ маємо великий потенціал для зростання у цій ніші», — підкреслив Олександр Борняков.
  На заході відбувся пітчинг чотирьох українських стартапів — Aspichi, Wantent, Harmix та CheckEye для міжнародних інвесторів. Представники компаній презентували свої ідеї на перетині AI та govtech.

  «Україна — один з лідерів Східної Європи за рівнем упровадження технологій штучного інтелекту в корпоративному секторі. Водночас за даними Oxford AI Readiness Index 2023, цього року ми посіли 60-те місце зі 193 у світі за готовністю до використання ШІ в державному секторі. Ми бачимо, як AI активно впроваджується в govtech багатьох країн, зокрема Сінгапуру, США та Великої Британії. Наприклад, Уряд США щорічно виділяє мільярди доларів на впровадження нових AI-технологій. Сьогодні штучний інтелект визначений пріоритетним фокусом для інноваційного розвитку України та є фундаментом, що дає перевагу в багатьох сферах — від освітньої до оборонної. Переконані, що саме співпраця перспективних ШІ-стартапів та держави може стати ключем для швидкого впровадження штучного інтелекту в державний сектор», — зазначив директор Українського фонду стартапів Павло Карташов.

  Водночас у наступному році планується публікація дослідження, яке організоване найбільшим АІ-комʼюніті в Україні AI HOUSE і технологічною компанією Roosh за підтримки Мінцифри. Ідеться про мапу АІ-екосистеми України, оцінку кількості професіоналів у сфері AI та ML за сегментами та огляд академічних установ, що проводять дослідження у сфері ШІ.
  «Глобальні інвестиції в штучний інтелект стрімко зростають, і за прогнозами Goldman Sachs, сягнуть позначки у $200 млрд до 2025 року. Як компанія, що вже понад три роки працює у сфері AI/ML — інвестує та допомагає технологічним підприємцям масштабувати свої проривні технології у світі, ми прагнемо, щоб Україна стала активним гравцем на світовій AI-мапі. Для цього вкрай необхідна плідна та скоординована співпраця держави та бізнесу. У партнерстві ми зможемо побудувати в Україні такі умови для функціонування AI-галузі, де компанії стрімко зростатимуть та зацікавлюватимуть міжнародних інвесторів нашими розробками все більше», — зазначила партнерка Roosh Вікторія Григоренко.

  Захід «The AI State: Government Tech with Startups» проведено Міністерством цифрової трансформації та Українським фондом стартапів у партнерстві з найбільшим АІ-комʼюніті в Україні — AI HOUSE та технологічною компанією Roosh.

  Нагадуємо, нещодавно Мінцифра презентувала дорожню карту регулювання штучного інтелекту в Україні, яка описує стратегію впровадження національного законодавства у сфері AI.