• In English
 • Безбар’єрний простір: Мінінфраструктури ініціювало зустріч з експертними організаціями у сфері будівництва

  Сьогодні за участі Віце-прем’єр-міністра з відновлення — Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова відбулася зустріч з понад 50 найкращими експертами та представниками експертних організацій, які здійснюють експертизу проектів будівництва на предмет відповідності державним будівельним нормам (ДБН).

  В рамках зустрічі було обговорено питання створення безбар’єрного простору в Україні та роль експертних організацій у цьому процесі.

  «Країна почала свій рух на безбарʼєрність ще до повномасштабного вторгнення і зараз один із основних принципів відбудови – створення фізичного безбар’єрного простору.

  Наша мета — 100-відсоткова відповідність відновленої інфраструктури стандартам безбар’єрного простору вже до 2024 року. Для цього розробляємо та впроваджуємо нові державні будівельні норми, покращуємо контроль за їх дотриманням, а також посилюємо відповідальність за їх порушення.

  Щоб досягти поставлених результатів, нам потрібна підтримка експертного середовища. Саме експерти мають інструменти контролю за дотриманням проектувальниками вимог безбар’єрності і здатні запобігти порушенням на ранніх етапах розвитку проекту», — прокоментував Олександр Кубраков.

  Також, за словами Віце-прем’єр-міністра, Міністерство продовжує реалізацію ініціативи, розпочату ще до об’єднання міністерств, з побудови зразкових безбар’єрних просторів на базі Міжнародного аеропорту «Бориспіль», Центрального залізничного вокзалу Києва та Центрального автовокзалу столиці.

  Олександр Кубраков підкреслив, вся діяльність Міністерства в сфері безбар’єрності проводиться у чіткій відповідності до Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Ця стратегія була розроблена та затверджена в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання Указу Президента України.

  У рамках зустрічі експертам також були надані практичні рекомендації щодо впровадження сучасних стандартів безбар’єрності, енергоефективності, цивільної безпеки та контролю за цим процесом.