• In English
 • БЕБ ініціювало тримання під вартою за ухилення від сплати податків
  Бюро економічної безпеки України, опубліковано 16 вересня 2022 року о 16:31

  Ще одному підозрюваному у справі щодо ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах та легалізації (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, яку розслідують детективи Бюро економічної безпеки України, обрано запобіжний захід тримання під вартою.

  Підозрюваний брав участь у незаконній схемі, яка призвела до ухилення від сплати ввізного мита та податку на додану вартість в розмірі 23 млн грн.

  Раніше аналогічний запобіжний захід було обрано іншому співорганізатору цієї злочинної діяльності.

  Нагадаємо, що нещодавно детективи БЕБ спільно зі співробітниками СБУ викрили незаконну діяльність групи осіб, яка завозила товари військового призначення та подвійного використання під виглядом гуманітарної допомоги з метою їх подальшої реалізації.

  Було встановлено, що для ввезення на територію України зазначених товарів та безперешкодного проходження митного контролю під виглядом гуманітарної допомоги, зловмисники підробляли супровідні документи. Кошти на придбання товарів вони збирали у родичів військових ЗСУ, територіальної оборони та волонтерів.

  Замість безкоштовної передачі на потреби ЗСУ, порушники організували продаж через соціальні мережі військової амуніції та товарів подвійного призначення за завищеними цінами. Орієнтовна вартість реалізованої продукції становить майже 72 млн грн. До злочинної діяльності також були залучені деякі благодійні фонди та товариства.

  Триває досудове розслідування за ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) та за ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів) Кримінального кодексу України.

  Нагадаємо, нещодавно БЕБ передали на потреби ЗСУ захисну амуніцію для військових вартістю понад 5 млн грн.