• In English
 • Багатонаціональні навчання «Чисте небо – 2018» завершено
  Міністерство оборони України, опубліковано 19 жовтня 2018 року о 16:47

  Сьогодні, 19 жовтня, відбулася урочиста церемонія закриття багатонаціональних навчань «Чисте небо – 2018» (Clear Sky – 2018), які проходили з 8 по 19 жовтня на військових аеродромах Старокостянтинів, що Хмельниччині, та Гавришівка, що на Вінниччині.

  Участь у багатонаціональних навчаннях «Чисте небо – 2018» (Clear Sky – 2018) брали близько 700 представників з 9 країн, серед яких Бельгія, Данія, Естонія, Нідерланди, Польща, Румунія, Велика Британія, Сполучені Штати Америки та Україна.

  Під час періоду проведення навчань зусилля особового складу були зосереджені на підтриманні суверенітету повітряного простору, виконанні повітряних перевезень, здійсненні безпосередньої авіаційної підтримки, виконанні пошуково-рятувальних завдань, аеромедичної евакуації, заходів щодо кібернетичної оборони, командуванні та управлінні авіацією та підрозділами, що залучалися.

  Разом з авіаційною складовою в навчанні брали участь зенітні ракетні та радіотехнічні підрозділи, які успішно виконували завдання щодо виявлення, супроводження та умовного знищення повітряних цілей.

  Під час свого виступу, на аеродромі Старокостянтинів, керівник навчань від української сторони генерал-майор Андрій Ярецький зазначив, що багатонаціональні навчання «Чисте небо – 2018» (Clear Sky – 2018) – це важливий захід, який дозволив вдосконалити спільну з партнерами підготовку військ (сил), а також підвищити взаємосумісність з метою підтримання регіональної безпеки та стабільності у Східній Європі.

  «Трагічна подія, яка сталася під час виконання навчально-бойового польоту, забрала життя закоханих в небо військовослужбовців, які присвятили себе героїчній професії військового льотчика. Я хочу висловити слова глибокого співчуття родинам загиблих пілотів. Незважаючи на глибокий біль від втрати, ми повинні продовжувати спільне виконання завдань партнерства, заради зміцнення міжнародного миру та безпеки», – сказав генерал-майор Андрій Ярецький.

  Тим часом, на аеродромі Гавришівка, висловлюючи слова подяки за плідну співпрацю, старший національний представник на навчаннях «Чисте небо – 2018» полковник Валерій Сморжанюк наголосив, що усі навчально-тренувальні цілі, які були визначені, досягнуті. «Українські військовослужбовці отримали нові знання, практичний досвід, удосконалили свій професійний вишкіл та здобули цінні навички взаємосумісності з іноземними підрозділами», – зауважив полковник Валерій Сморжанюк.

  У свою чергу представники Збройних Сил Естонії, Данії та США подякували українським військовослужбовцям за гостинність та висловили сподівання на подальшу співпрацю та спільні тренування.

  Протягом 25 років Військово-повітряні Сили Національної гвардії штату Каліфорнія та Повітряні Сили Збройних Сил України плідно співпрацюють, знаходять шляхи до виконання завдань, які постають перед нашими повітряними силами у сучасній реальності та спільно і успішно їх виконують.

  Після завершення урочистостей керівники навчань подякували усім учасникам за те, що вони взяли участь у багатонаціональних навчаннях «Чисте небо – 2018» (Clear Sky – 2018), а також зауважили, що зміцнення партнерських зав’язків дозволяє сьогодні та завтра ставати більш захищеними, більш ефективними та більш сильнішими!