• In English
 • Австралія зацікавлена в розширенні українського експорту

  14 вересня відбулась онлайн зустріч Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського з Міністром сільського, рибного та лісового господарства Австралії Мюрреєм Ваттом.

  Під час зустрічі міністри обговорили поточну ситуацію в Україні та шляхи вирішення проблем експортування української агропродукції.

  Мюррей Ватт висловив підтримку українським аграріям у надскладній роботі в умовах бойових дій та окупації територій.

  Микола Сольський запевнив, що навіть в таких умовах в країні немає дефіциту базових продуктів. Щодо експорту Міністр зазначив, що робота зернового коридору дещо полегшила ситуацію, але поки розблокована лише половина портів, які працювали до війни, і немає впевненості, як довго працюватимуть ці домовленості.

  Микола Сольський запропонував обговорити на рівні міністрів сільського господарства США, Канади, Австралії, Бразилії, Великої Британії, Аргентини та країн ЄС – найпотужніших виробників зернових у світі, можливість просування продукції із доданою вартістю.

  «Наразі зняті митні обмеження щодо експорту українського зерна. Але ми не можемо сказати те саме про продукти переробки. В кожної країни на різних ринках є свої обмеження. Якщо ми всі виступаємо за вільні ринки, то правильно буде надати Україні можливість постачати й продукти переробки, наприклад м'ясо та інші продукти переробки», - зазначив Микола Сольський.

  Він додав, що спільна позиція світових експортерів могла б позитивно вплинути на ринок.

  Мюррей Ватт висловив свою підтримку Україні та запевнив, що уряд Австралії зацікавлений у співпраці та сприянні подальшому економічному розвитку України.