• In English
 • Авіація ДСНС здійснила два скидання води над осередками тління на території 6-го Арсеналу
  Міністерство оборони України, опубліковано 10 жовтня 2018 року о 11:50

  «Станом на 10:30 осередки займання пожежі локалізовано. Підрозділи ЗС України провели аеророзвідку над територією Арсеналу».

  Про це з місця надзвичайної події повідомив начальник Управління комунікацій та преси Міністерства оборони України полковник Олексій Чернобай.

  «Інтенсивність вибухів значно знизилась, йде тенденція на покращення ситуації на території Арсеналу. Наразі фіксуються вибухи боєприпасів з періодичністю 1 вибух на 10 хвилин. Вранці оперативна група, яку очолює начальник Генерального штабу ЗС України генерал армії України Віктор Муженко та заступник Міністра оборони України генерал-лейтенант Ігор Павловський, здійснила обліт технічної території 6-го Арсеналу та провела моніторинг осередків займання», – повідомив він.

  За його словами, значне зменшення вибухів та задимленості території арсеналу дозволило оперативному штабу з ліквідації наслідків задіяти авіацію та аеророзвідку над місцем надзвичайної події.

  «Осередки займання пожежі локалізовано, здійснено аеророзвідку тих осередків тління, які залишились, і з метою їх гасіння – застосовано пожежну авіацію ДСНС, яка здійснила два скидання води над осередками тління на території 6-го Арсеналу», - повідомив він.

  До локалізації пожежі також залучена техніка підрозділів ЗС України. Зокрема, на місці події працюють інженерні машини розгородження (ІМР) та чотири пожежні танки ГПМ-54. Завдяки злагодженій роботі на спеціальній техніці територія займання значно зменшилась.

  Олексій Чернобай повідомив, що на місці надзвичайної події спільно з представниками Міжнародного Комітету Червоного Хреста працюють групи цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України. Вони надають допомогу місцевому населенню - тим мешканцям, які залишились, та літнім людям. Допомагають їх евакуювати, а також доставляють теплі речі та продуктові набори.

  У населених пунктах, прилеглих до місця надзвичайної події, працюють патрулі Військової служби правопорядку у ЗС України з метою упередження можливих випадків мародерства, виявлення можливих залишків боєприпасів та проведення інформування місцевого населення про небезпечні предмети.

  З метою убезпечення життя місцевого населення організовано повну взаємодію підрозділів ЗС України, Національної поліції, Служби безпеки України, Військової прокуратури та органів місцевої влади.

  Олексій Чернобай підкреслив, що військовослужбовці ЗС України та інших військових формувань, які перебувають на місці надзвичайної події, працюватимуть й надалі до повної ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, яка сталася на 6-му Арсеналі.