• In English
 • Аудитори Харківщини протягом січня-травня забезпечили відшкодування втрат на суму 236,6 млн гривень
  Державна аудиторська служба України, опубліковано 22 червня 2020 року о 09:31

  Фахівці Північно-східного офісу Держаудитслужби протягом січня – травня 2020 року забезпечили відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів за результатами проведених ревізій на загальну суму 236,6 млн гривень.

  За підсумками проведених державних фінансових аудитів об’єктами контролю впроваджено 55 рекомендацій, з яких 17 – спрямованих на досягнення додаткового економічного або соціального ефекту, загальна сума досягнутого економічного ефекту (додаткового результату) становить 219,6 млн гривень.

  Органами місцевої влади і самоврядування, керівниками об’єктів контролю та їх вищими органами за наслідками проведених заходів державного фінансового контролю прийнято 13 управлінських рішень.

  За недотримання законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 75 посадових осіб, до дисциплінарної та матеріальної – 6 осіб, із займаних посад звільнено одну посадову особу.

  До об’єктів, на яких виявлені порушення бюджетного законодавства, у  20-ти випадках застосовано фінансові санкції у вигляді: зупинення операцій з бюджетними коштами, прийняття вимог про повернення використаних не за цільовим призначенням коштів та попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушень.

  З метою повного відшкодування встановлених втрат фінансових і матеріальних ресурсів перед об’єктами контролю ініційовано пред’явлення  8-ми цивільних позовів, до суду пред’явлено позов на суму 0,9 млн гривень.

  Протягом січня – травня 2020 року на розгляд правоохоронним органам передано матеріали 12-ти ревізій, за результатами розгляду матеріалів заходів державного фінансового контролю правоохоронними органами розпочато два досудових розслідування, вручено два письмових повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення та матеріали одного аудиторського дослідження долучено до кримінального провадження.