• In English
 • Аудитори Харківщини протягом січня-квітня забезпечили відшкодування втрат на суму 236,3 млн грн
  Державна аудиторська служба України, опубліковано 25 травня 2020 року о 10:16

  Фахівці Північно-східного офісу Держаудитслужби протягом січня-квітня 2020 року забезпечили відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів за результатами проведених ревізій на загальну суму 236,3 млн грн.

  За підсумками проведених державних фінансових аудитів об’єкти контролю впровадили 53 рекомендації, з яких 17 – спрямовані на досягнення додаткового економічного або соціального ефекту, загальна сума досягнутого економічного ефекту (додаткового результату) сягнула 219,5 млн грн.

  Органами місцевої влади і самоврядування, керівниками об’єктів контролю та їх вищими органами за результатами проведених заходів державного фінансового контролю прийнято 12 управлінських рішень.

  За недотримання законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 70 посадових осіб, до дисциплінарної – 2, із займаних посад звільнено 1 посадову особу.

  До об’єктів, на яких виявлені порушення бюджетного законодавства, у 17 випадках застосовано фінансові санкції у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами, прийняття вимог про повернення використаних не за цільовим призначенням коштів та попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушень.

  З метою повного відшкодування встановлених втрат фінансових і матеріальних ресурсів перед об’єктами контролю ініційовано пред’явлення 8 цивільних позовів, до суду пред’явлено позов на суму 0,9 млн грн.

  Протягом січня-квітня 2020 року на розгляд до правоохоронних органів передано матеріали 8 ревізій, за результатами розгляду матеріалів заходів державного фінансового контролю правоохоронні органи вручили одне письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення та матеріали одного аудиторського дослідження долучили до кримінального провадження.