• In English
 • Аудитори Чернігівщини забезпечили протягом січня – липня 2021 року відшкодування втрат на суму 20,6 млн грн
  Державна аудиторська служба України, опубліковано 31 серпня 2021 року о 09:12

  Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області за результатами проведених протягом січня – липня 2021 року заходів державного фінансового контролю виявили порушень, що призвели до втрат матеріальних та фінансових ресурсів, на загальну суму 124,7 млн грн, та втрат через неефективні управлінські рішення на суму понад 1,1 млрд грн.

  Завдяки роботі аудиторів забезпечено відшкодування фінансових порушень, що призвели до втрат, зокрема виявлених у попередніх звітних роках, на суму 20,6 млн грн.

  За вчинені фінансові порушення 23 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 14 – до матеріальної, 7 – до дисциплінарної.

  До об’єктів контролю, де виявлені порушення, застосовано 21 захід впливу у вигляді попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства, призупинення бюджетних асигнувань та зупинення операцій з бюджетними коштами.

  З метою забезпечення повного відшкодування виявлених втрат аудиторами ініційовано перед органами прокуратури та об’єктами контролю 5 позовів та подано до суду 1 позов на суму 63,2 тис. грн.

  До правоохоронних органів передано матеріали 17 заходів державного фінансового контролю, за результатами розгляду яких розпочато 7 досудових розслідувань та долучено до кримінальних проваджень матеріали 3 ревізій та перевірок закупівель. Крім того, за переданими матеріалами заходів державного фінансового контролю та за результатами участі у перевірках правоохоронних органах вручено 8 повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.