• In English
 • Аудитори Чернігівщини забезпечили протягом січня – червня 2021 року відшкодування втрат на суму 19,5 млн грн
  Державна аудиторська служба України, опубліковано 27 липня 2021 року о 09:13

  За результатами проведених протягом січня – червня 2021 року заходів державного фінансового контролю фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області виявили порушень, що призвели до втрат матеріальних та фінансових ресурсів, на загальну суму 117,4 млн грн та втрат внаслідок неефективних управлінських рішень на суму майже 1,1 млрд грн.

  Завдяки роботі, яку здійснили аудитори, забезпечено відшкодування фінансових порушень, що призвели до втрат, зважаючи на порушення, виявлені у попередніх звітних роках, на суму 19,5 млн грн.

  За вчинені фінансові порушення 21 посадову особу притягнуто до адміністративної відповідальності, 14 – до матеріальної, 7 – до дисциплінарної.

  До об’єктів контролю, де виявлені порушення, застосовано 21 захід впливу у вигляді попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства, призупинення бюджетних асигнувань та зупинення операцій з бюджетними коштами.

  З метою забезпечення повного відшкодування виявлених втрат аудиторами ініційовано перед органами прокуратури та об’єктами контролю 4 позови та подано до суду 1 позов на суму 63,2 тис. грн.

  До правоохоронних органів передано матеріали 15 заходів державного фінансового контролю, за результатами розгляду яких розпочато 6 досудових розслідувань. Крім того, за переданими матеріалами заходів державного фінансового контролю та за результатами участі у перевірках правоохоронними органами вручено 8 повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.