• In English
 • Асоціація ОТГ підтримує запровадження системи державного нагляду за діяльністю органів місцевого самоврядування, - Геннадій Зубко
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 03 жовтня 2018 року о 18:51

  Сьогодні відбувся конструктивний і відвертий діалог з представниками Асоціації об'єднаних територіальних громад, нашими надійними партнерами щодо реформи децентралізації. Важливий результат – Асоціація ОТГ виступає за якнайшвидше завершення реформи місцевого самоврядування: вже до 2020 року. Про це за результатами наради з представниками Асоціації об'єднаних територіальних громад заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

  «Місцеві вибори мають відбутися на новій адміністративно-територіальній основні. Ключове завдання у цьому питанні – посилити роботу по затвердженню перспективних планів, аби ми якнайшвидше вийшли на 100-відсоткове покриття областей громадами. А далі прийматимемо рішення про адміністративне об’єднання громад відповідно до уже затверджених перспективних планів! Також Асоціація підтримує запровадження системи адміністративного нагляду за діяльністю органів місцевого самоврядування та позитивно оцінює реформу первинної медицини і вже бачить цей позитив у громадах», – зазначив Геннадій Зубко.

  Разом з тим, за словами урядовця, є гострі питання і спільний пошук компромісних рішень. Більшість з них – про міжбюджетні відносини в умовах формування Держбюджету-2019 та пошук додаткових інструментів збільшення ресурсної бази місцевих бюджетів. Найактуальніші з них: необхідність удосконалення формули розподілу освітньої субвенції, фінансування вторинної ланки медицини, необхідність законодавчого закріплення норми про сплату прибуткового податку (ПДФО) підприємствами безпосередньо за місцем господарської діяльності, проблемні питання передачі земель сільгосппризначення та необхідність прийняття законопроекту №7118 щодо надання громадам права розпоряджатися землями.

  «Розумію, що у всіх цих питаннях зінтегрована потреба багатьох громад. Переконаний, що ми обов’язково спільно знайдемо шляхи їх вирішення. Ми завжди відкриті до діалогу», – підкреслив Віце-прем’єр-міністр.