• In English
 • Асистенти вчителів інклюзивних класів підвищуватимуть кваліфікацію за новим порядком та в межах НУШ – МОН затвердило програму
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 18 жовтня 2019 року о 21:47

  Асистенти вчителів, які працюють в інклюзивних класах, зокрема у початкових, підвищуватимуть кваліфікацію за новою програмою. Відповідний наказ опубліковано на сайті МОН сьогодні, 18 жовтня 2019 року.

  Зараз в інклюзивних класах шкіл працює понад 12 тис. асистентів вчителів – половина з них потребує фахового підвищення кваліфікації.

  «Нам важливо, щоб освіта для дітей з особливими освітніми потребами була якісною та доступною. Тому одне із завдань – хороша підготовка асистентів вчителів. Ми маємо створити усі можливості, щоб вони отримали максимум знань та методів, які допоможуть працювати з дітьми з різними нозологіями», – зазначила Міністр освіти і науки України Ганна Новосад.

  Завдяки цьому документу усі заклади підвищення кваліфікації педагогічних працівників зможуть користуватися програмою в межах концепції «Нова українська школа». Раніше асистенти вчителів підвищували кваліфікацію за локальними навчальними програмами.

  За оперативними даними, в Україні у майже 12 тис. інклюзивних класів навчається більш як 18 тис. учнів з особливими освітніми потребами.

  Нагадаємо, що раніше Ганна Новосад наголосила, що дошкільна освіта надзвичайно важлива для адаптації дітей у соціумі, зокрема, це стосується дітей з особливими освітніми потребами.