• In English
 • Арсен Аваков: Україна та Сінгапур домовилися про співпрацю підрозділів кіберполіції
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 29 жовтня 2018 року о 12:17

  Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков і Міністр внутрішніх справ Сінгапуру Касівісванатан Шанмугам під час офіційної зустрічі 29 жовтня в Сінгапурі обговорили гібридні загрози в сучасному світі і домовилися про співпрацю підрозділів кіберполіції.

  «Ми живемо в світі гібридних загроз. Тенденція щодо розвитку кіберзлочинів, кіберзагроз в нашій країні, також як і у вас, зростає. Ми різко підсилюємо компоненту з метою протидії цій категорії злочинів. І ми дуже зацікавлені в партнерстві у всіх його проявах», - сказав Арсен Аваков.

  Він підкреслив, що Україна і Сінгапур знаходяться в схожих ситуаціях – мають великого сусіда із схожим культурним і мовним контекстом: «Але вас не атакують так, як Україну. На жаль, за 5 років ми отримали величезний досвід протидії кібератакам в тому числі. І це дуже правильно, що ви ретельно готуєтеся до можливих загроз, починаючи від фішингових атак і закінчуючи розповсюдженням фейкньюз і втручанням в роботу держустанов».

  У свою чергу Голова Національної поліції Сергій Князєв підкреслив, що одним з головних елементів у протидії гібридній війні виступає кіберполіція: «Цей відносно недавно створений підрозділ показує відмінні результати роботи. У кіберполііціі працюють добре підготовлені люди, які володіють найсучаснішим інструментарієм і готові протистояти будь-якій хакерській атаці».

  В ході зустрічі сторони оприлюднили спільну заяву про поглиблену співпрацю в сфері безпеки і домовилися вивчити можливості подальшого розвитку взаємодії, співпраці та обміну досвідом в сфері забезпечення національної безпеки з метою боротьби з тероризмом, транснаціональною організованою злочинністю, кіберзлочинами, торгівлею людьми.