• In English
 • Арсен Аваков підписав Меморандум про взаємне співробітництво з ФБР
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 18 квітня 2018 року о 09:51

  Міністр внутрішніх справ провів робочу зустріч з директором Федерального бюро розслідувань США Крістофером Реєм. Сторони підписали Меморандум про взаємне співробітництво.

  «Ми провели зустріч із директором ФБР Крістофером Реєм і підписали Меморандум про взаємне співробітництво по низці питань. Зокрема, це боротьба з незаконним обігом наркотиків та кіберзлочинністю», -  сказав Арсен Аваков.

  Міністр пояснив, що ця рамкова Угода між МВС та ФБР дозволить зробити радикальний прорив у питаннях, що стосуються обміну інформацією, доступу до тих чи інших технічних можливостей.

  «І одна з таких можливостей – це другий документ, який ми сьогодні підписали між Націполіцією та Департаментом ФБР. Його зусилля направлені на боротьбу з організованою злочинністю. З директором ФБР ми обговорили цілий ряд загроз, які надходять до нас від путінського режиму. І також намітили деякі спільні кроки, які дозволять боротися з російською агресією», - сказав Міністр.

  Своєю чергою перший заступник Голови Нацполіції В’ячеслав Аброськін підкреслив, що підписана рамкова Угода дасть можливість поглибити співробітництво з відповідними департаментами ФБР і в протидії наркозлочинності, кіберзлочинності і документуванні серйозних кланів, які діють як на території України, так і по всьому світу.

  Арсен Аваков розповів, що під час зустрічі сторони обговорили затримання учасників міжнародної злочинної платформи, відомої як «Avalanche», яка щодня інфікувала по всьому світу до півмільйона комп'ютерів.

  «Мова йде про затримання хакера, якого звинувачували США у використанні фальшивих документів та привласненні коштів. Цей злочинець був заарештований у Полтаві. І сьогодні ми, разом із представниками ФБР, ще раз повернулися до цієї ситуації. Наші колеги подякували нам за роботу наших спеціалістів. Спільна боротьба з кіберзлочинами буде тривати і далі, оскільки це діяльність, яка не має меж і кордонів», - наголосив Міністр.  

  Нагадаємо, 25 лютого цього року українські кіберполіцейські затримали хакера, якого розшукували правоохоронці 30 країн світу. Мережа «Avalanche» функціонувала сім років. До її ліквідації були залучені правоохоронці 30 країн.

  Довідково

  Федеральне бюро розслідувань (ФБР) - агентство Міністерства юстиції США, яке виступає у ролі федерального кримінального слідчого органу і внутрішньої розвідки (контррозвідки). В юрисдикцію ФБР входять повноваження розслідувати діяльність з приводу більш ніж 200 категорій порушень і федеральних злочинів.