• In English
 • Арсен Аваков: На базу ДСНС у Ніжині прибув третій гелікоптер Н225
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 30 січня 2019 року о 18:14

  Сьогодні, 30 січня, ще один вертоліт від французької компанії Airbus прилетів до Спеціального авіаційного загону Оперативно-рятувальної служби Державної служби з надзвичайних ситуацій. Гелікоптер вже пройшов всі необхідні процедури розмитнення та готовий приступити на службу до українських рятувальників.

  Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков розповів, що це вже третій гелікоптер, поставлений в Україну в рамках контракту з Францією.

   «Борт 53 – третій вертоліт Н225 Super Puma для системи авіабезпеки МВС України від Франції. У надскладних метеоумовах: дощ, туман, низька хмарність, обмежена видимість – наш пілот успішно сів у Ніжині. Розширюємо авіазагін ДСНС. Рятуємо, допомагаємо, запобігаємо. Міцніємо!» - наголосив Арсен Аваков.

  Заступник Міністра внутрішніх справ Сергій Гончаров зазначив, що цей гвинтокрил – черговий внесок у Єдину систему авіаційної безпеки МВС.

  «Система МВС вже стартувала, і ми бачимо процес передачі техніки. Всі авіаційні підрозділи МВС будуть працювати як єдине ціле. Тобто, якщо наприклад, людині необхідна допомога, а саме в тому регіоні немає вертольота ДСНС, то порятунок може здійснити і вертоліт НГУ чи ДПСУ», - сказав Сергій Гончаров.

  Своєю чергою Голова ДСНС Микола Чечоткін зазначив, що вертоліт Н225 продемонстрував, що він здатен виконувати завдання і в надскладних погодних умовах.

  «Ми бачимо, як реалізується проект між Францією та Україною із забезпечення авіацією підрозділів ДСНС України. Я дуже радий, що у нашому підрозділі ДСНС з'явився вже другий гелікоптер Н225. Він буде виконувати завдання щодо пошуку та порятунку, аеромедичної допомоги, гасіння пожеж й інші завдання за призначенням», - розповів Микола Чечоткін.

  Очільник ДСНС відзначив, що з того періоду, як прилетів перший гелікоптер, він вже виконує завдання в міжнародній системі пошуку та рятування. Україна має певні зобов'язання.

  «А цей вертоліт, який прилетів сьогодні, пройде процес реєстрації й також стане на чергування», - додав він.

  Микола Чечоткін зазначив, що на базі авіаційного підрозділу ДСНС вже побудовані чотири ангари для зберігання нових гелікоптерів. Крім того, саме тут буде створено нову базу надання сервісного обслуговування для всіх вертольотів Системи авіаційної безпеки.

  «Саме в Ніжині побудовані нові ангари для цих гелікоптерів. Для них створені всі умови. Також ми плануємо розмістити сервісні центри, які будуть обслуговувати всі гелікоптери у системі МВС. Це зовсім інший рівень технічного обслуговування», - наголосив Голова ДСНС.

  Командир спеціального рятувального загону ДСНС Іван Коробка зауважив, що саме гелікоптер Н225 буде виконувати рятувальні та пошукові операції над морем та у горах, де умови особливо складні.

  Пілот гелікоптера Антон Михайлюк, який разом із французьким колегою прилетів до України, підкреслив, що ця техніка дозволяє здійснювати посадку на льоду, навіть спускатися низько над водою, щоб здійснювати рятувальні операції. Крім того, пілот відзначив зручність і комфорт під час пілотування.

  Вертоліт Н225 володіє найвищими у галузі характеристиками швидкості, дальності польоту, завантаження та надійності в категорії 11-тонних дводвигунових машин. Здатен перевозити на своєму борту 24 особи. Крім того, він розроблений на основі перевірених технологічних рішень і досвіду експлуатації по всьому світу. Підрозділи ДСНС будуть використовувати його під час аеро- та медичної евакуації.

  На цей момент авіаційний загін несе бойове чергування з пошуково-рятувального забезпечення та протипожежного патрулювання.

  Французькі гелікоптери H225 для ДСНС обладнані медичним устаткуванням, щоб забезпечити не лише авіаційне покриття по всій Україні, але й вчасно надавати медичну допомогу.

  В авіаційному загоні ДСНС планують розширити можливості: прискорити реагування на всі види пригод, а також посилити патрулювання вертольотами на базі аеродрому «Ніжин». Він же, за необхідністю, може базуватися та нести чергування на авіаційній точці в «Жулянах».

  У ДСНС сподіваються, що після розширення вертолітного парку рятувальники зможуть нести посилену службу й в Південному регіоні нашої країни та виконувати пошукові операції на морі. Для нових гелікоптерів уже почали готувати льотний склад, який проходитиме навчання у Франції.