• In English
 • Арсен Аваков: МВС буде дуже жорстко реагувати на будь-які ознаки підкупу на виборах
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 22 січня 2019 року о 13:51

  На сьогодні Центральна виборча комісія зареєструвала 12 кандидатів у президенти, з них лише троє відкрили рахунки виборчих фондів. Про це Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив сьогодні, 22 січня, під час робочої поїздки на Харківщину.

  «Із 12 зареєстрованих кандидатів рахунки виборчих фондів відкрили лише троє, а вулиці наших міст заповнила політична реклама, яка може фінансуватися винятково з передвиборчого фонду. Він має наповнюватися коштами прозорого походження. Це значить, що більшість кандидатів вже порушують закон», – наголосив Арсен Аваков.

  Міністр зазначив, що правоохоронні органи дотримуються закону і не будуть йти на поступки.

  «Наразі ми маємо 125 звернень щодо порушень передвиборної агітації. За низкою звернень вже порушено кримінальні провадження. МВС буде дуже жорстко реагувати навіть на ознаки того, що може бути підкуп на виборах», – підкреслив Арсен Аваков.

  Міністр нагадав, що МВС створило систему реагування на звернення громадян.
  «Всі сигнали про порушення поступають до спеціальної робочої групи, яка передає вже підтверджені факти в Нацполіцію, де вони опрацьовуються у Головному слідчому управлінні, Департаменті оперативної підтримки і Департаменті превентивної діяльності», – розповів Міністр внутрішніх справ.

  Крім того, в Міністерстві запрацювала робоча група, яка займається забезпеченням виборчого процесу.

  Радник Міністра Іван Варченко зазначив, що вибори в Україні повинні стати еталоном демократичності.

  «Я хотів звернутися до штабів кандидатів. Зробіть все можливе, щоб ця виборча кампанія стала зразковою. Не вдавайтеся до брудних технологій та механізмів провокацій. Цим самим ви робите нашу країну слабшою», – наголосив Іван Варченко.

  Арсен Аваков закликав правоохоронців Харківщини в жодному разі не допустити провокацій на виборах. Кожен кандидат у президенти має право у разі необхідності звернутися до поліції за охороною.

  «Ми готові надати кожному кандидату в президенти охорону і супровід з боку Нацполіції, а також забезпечити повну комунікацію з Департаментом оперативної підтримки для безпеки агітаційних заходів та недопущення провокацій», – заявив Міністр.

  Крім того, Арсен Аваков домовився з головою Харківської ОДА Юлією Світличною про організацію системи контролю за порушеннями та забезпечення законності виборів та подякував за всебічну підтримку.